MARSite on-line | Archiwum gry: Star Wars Dark Forces MOD pod Jedi Academy - oficjalna polska strona
  -[ MARSite on-line ]-  

[Oficjalna strona gry Star Wars Dark Forces MOD pod Jedi Academy]


 
  Star Wars Dark Forces MOD – projekt zawieszony!    (0)
 
 
2008-02-05 20:15 • Autor: mars • Źródło: MARSite on-line
Z przykrością informujemy, że autorzy MODa gry Star Wars Dark Forces pod Star Wars Jedi Academy zakończyli nad nim prace. Na taką decyzję wpłynęło wiele różnych czynników. Kilka dni temu zostało udostępniona ostatnia wersja trzeciego już dema MODa zawierającego 6 pierwszych map - owoc pięciu lat pracy.
Pośpiech towarzyszący jak najszybszemu wydaniu tego co mieli, wpłynął negatywnie na możliwość lokalizacji gry na różne języki, przez co wszyscy jesteśmy zdani na wersję angielską. Autorzy dla ułatwienia wmontowali angielskie napisy początkowe do filmu z wprowadzającego do gry oraz ostatecznie zrezygnowali z możliwości pokazywania napisów dialogowych w filmach i grze. Dodatkowo, pomimo, że nie było to zamierzone, w opcjach możemy włączyć polskie głosy, a nie napisy, jak miało to miejsce w przypadku poprzedniego dema.
Jak już wspomniałem, obecna ekipa zakończyła swoje prace wiec te błędy nie zostaną poprawione. Dlatego postanowiliśmy zrezygnować z pracy nad naszą lokalizacją (tak też postąpiono w przypadku innych wersji prócz niemieckiej, która też w wyniku wymienionych wyżej poczynań, nie jest kompletna).
Decyzja ta zapadła po przeanalizowaniu zaistniałej sytuacji opisanej wyżej oraz faktu, że nie dysponujemy wolnym czasem na dokończenie lokalizacji gry. Dlatego, jeśli ktoś zna się na technologii użytej w grze oraz ma czas i chęci aby dokończyć tłumaczenie tekstów do 3 map, prosimy o kontakt z nami. Chętnie udostępnimy wszelkie materiały jakimi dysponujemy.

Na koniec przypomnę, że wspomniane demo możecie pobrać ze strony darkforces.jediknight.net (428 MB). Na stronie znajdziecie też materiały dodatkowe (ok. 100 MB), które zawierają materiały powstałe podczas pięciu lat pracy nad MODem.
  Demo Dark Forces MOD po raz trzeci. - UAKTUALNIENIE    (0)
 
 
2007-12-29 17:58 • Autor: mars • Źródło: MARSite on-line
Po pięciu latach prac nad MODem gry Star Wars Dark Forces pod Jedi Academy, wczoraj zostało udostępnione już trzecie z kolei demo gry. Najnowsze demo zawiera znane nam już 3 pierwsze mapy (The Death Star Plans – Operation Skyhook: Part II, Talay: Tak Basem After Massacre oraz Anoat City – The Subterranean Hideout) oraz 3 premierowe (The Planet Fest: Imperial Weapons Research Facility, Gromas Mines – The blond Moon oraz Imperial Detention Facility).
Demo zajmuje 349 MB i możecie je pobrać stąd.
Zgodnie z informacjami z oficjalnej strony, nie jest to finałowe wydanie tego dema, gdyż brakuje w nim filmików. W dodatku, w momencie jego publikacji, znaleziono kilka błędów, które według producenta MODa są ważne. Filmiki oraz poprawki najdziemy w przygotowywanej aktualizacji, która ma trafić na serwer po nowym roku. Więcej informacji na stronie Dark Forces MOD

Przypominamy, że Star Wars Dark Forces MOD jest remake’iem wielkiego hitu firmy LucasArts z 1994 roku, o którym możecie poczytać na łamach naszego serwisu tutaj.

Miło mi też wspomnieć, że nasz serwis MARSite on-line oficjalnie promuje niniejszy remake w Polsce oraz, że mieliśmy okazję współpracować z autorami MODa, przy tworzeniu polskiej lokalizacji gry (napisy), czego dowód możecie znaleźć w wydanym w październiku 2004 roku II Demie, zawierającym 3 pierwsze mapy z gry.

Wydane wczoraj demo nie będzie zawierało polskich napisów, gdyż autorzy najwyraźniej zapomnieli o nas i nie przesłali nam tekstów do tłumaczenia związanych z nowymi mapami. Z tego co zauważyłem, nie działają też inne wersje językowe, przez co wszyscy mają do dyspozycji jedynie wersję angielską.
Co prawda polska lokalizacja menu gry oraz pierwszy 3 map (z dema II) została dołączona do gry, ale została zablokowana. Najprawdopodobniej związane jest to z przebudową interfejsu gry. Poprzednie przypominało menu znane z gry Jedi Acaademy. Najnowsze przypomina oryginalne użyte w 1994 roku.
Obecnie próbuję skontaktować się z autorami MODa i mam nadzieję, że szybko nadrobimy zaległości. Mam nadzieję, że w ciągu kilku dni będę w stanie podać wam bardziej konkretne informacje na temat przyszłości remake’u oraz polskiej lokalizacji.


UAKTUALNIENIE (2007-12-31 21:05):
Zgodnie z otrzymanymi informacjami, pakiet 6 map miał być „świątecznym prezentem”. Niestety, jak się można przekonać grając w niego, demo wyszło za wcześnie. Dlatego śmiało możemy je uznać za wczesną betę. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z tym wydaniem, gdyż mapy, jakby się nie patrzeć, prezentują się ciekawie. Ostrzegam, że niektóre błędy, z którymi należy się liczyć, mogą irytować.
Jeśli chodzi o polską wersję, jestem na etapie przerabiania istniejących plików na potrzeby nowego wydania oraz zajmuję się wyciąganiem tekstów, które należy przetłumaczyć. Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć, czy polska lokalizacja znajdzie się w wydaniu ostatecznym dema, czy zostanie Wam udostępnione na naszej stronie. Patrząc się jednak na tępo prac nad nowymi mapami oraz błędami, które mają zostać wyeliminowane w nadchodzącym uaktualnieniu, liczę, że uda mi się podesłać nasze tłumaczenia autorom dema.

Bardziej aktywnych graczy zapraszam do testowania niniejszego wydania dema (do pobrania tutaj – 349 MB) oraz do zgłaszania wykrytych Bugów na łamach forum projektu ( w tym wątku – forum po angielsku).
  Dark Forces MOD - kolejne 3 mapy w przyszłym roku!    (0)
 
 
2005-12-30 14:14 • Autor: mars • Źródło: DFMOD
Ostatnio na stronie twórców MODa do gry Star Wars Dark Forces pojawiła się ciekawa informacja na temat przeszłości tej fanowskiej produkcji. Najważniejszą informacją jest fakt wydania kolejnych trzech map w przyszłym roku. Oczywiście tradycyjnie nie jest znana data ich wydania nawet ich autorom. Najprawdopodobniej w kolejnym już trzecim demie znajdzie się piąta w kolejności mapa z gry: Gromas Mines - The Blood Moon, której wygląd prezentowaliśmy w listopadzie, a która przeszła już w fazę testów.
Możliwe, że kolejna mapą będzie też IV mapa: The Planet Fest: Imperial Weapons Research Faciliy, której zrzuty ekranowe zostały niedawno zaprezentowane i możecie je zobaczyć tutaj.
Niezbyt ciekawą informacją jest, że jeden z mapperów stracił całą swoją dotychczasową, wielomiesięczną pracę nad swoją mapą. Szczegółów nie podano, ale najprawdopodobniej przez nieuwagę i awarię nośnika, na którym pliki były magazynowane.


  Dark Forces MOD: nowe grafiki i informacje z produkcji    (0)
 
 
2005-11-08 21:01 • Autor: mars • Źródło: MARSite on-line
Ostatnio dostałem informację od asystenta producenta MODa gry Star Wars Dark Forces pod Jedi Academy, że ekipa wciąż pracuje nad kolejnymi mapami. Jako dowód zamieszczam pod tekstem 7 nowych, niepublikowanych nigdzie jeszcze zrzutów ekranowych. Tyczą się one piątej z kolei mapy - Gromas Mines - The Blood Moon. Na razie mapa jest w wersji beta i obecnie jest testowana przez twórców moda.

"Wciąż jest jeszcze wiele do zrobienia. Niektóre części mapy nie są jeszcze gotowe. Mamy też problemy z cieniowaniem, ale jesteśmy całkowicie przekonani, że niedługo się z tym uporamy." - informuje Marc, asystent producenta – "Wtedy znowu przetestujemy mapę i sprawdzimy czy wszystko działa: guziki, przełączniki, windy, itd."

Poniżej prezentuję obiecane zrzuty z bety mapy Gromas, dostarczone na potrzeby naszego serwisu:
[Star Wars Dark Forces MOD: mapa Gromas - wersja beta.] [Star Wars Dark Forces MOD: mapa Gromas - wersja beta.] [Star Wars Dark Forces MOD: mapa Gromas - wersja beta.]
[Star Wars Dark Forces MOD: mapa Gromas - wersja beta.] [Star Wars Dark Forces MOD: mapa Gromas - wersja beta.] [Star Wars Dark Forces MOD: mapa Gromas - wersja beta.]
  [Star Wars Dark Forces MOD: mapa Gromas - wersja beta.]  


Więcej zrzutów z tej i innych map znajdziecie na oficjalnej stronie twórców MODa.


  Sto lat Dark Forces MOD!!!    (0)
 
 
2005-04-25 21:45 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: Dark Forces MOD
Dokładnie trzy lata powstaje już modyfikacja do gry Star Wars Jedi Knight: Jedi AcademyDark Forces MOD. Przez parę miesięcy panowała cisza, jednak według twórców nie oznacza to bynajmniej zastoju w pracy. Co prawda niezbyt wiele udało się zrobić, mimo to wszyscy są w stałym kontakcie i myślami przy projekcie.
Przy obecnym współczynniku pracy 1 poziom na 1 rok MOD zostanie ukończony około roku 2016.

  Co z Dark Forces MOD?    (0)
 
 
2005-02-28 19:37 • Autor: mars • Źródło: MARSite on-line
Już kilka miesięcy temu mieliśmy okazję zagrać w drugie demo do gry Dark Forces MOD, którego premierę ciągle przesuwano. Może twórcy biorą przykład z firmy LucasArts, która jednak ostatecznie wydaje gry. Tutaj nawet nie doczekaliśmy się obiecywanego patcha. Wszystkie błędy były wychwytywane też dzięki fanom i poprawiane. Poprawki do polskiego tłumaczenia trafiły do autorów jeszcze pod konec ubiegłego roku. Niestety ekipa od MODa wręcz przepadła. Jak się okazało, zrobili sobie przerwę, w wyniku której każdy znalazł sobie inne zajęcia, które teraz usiłują doprowadzić do końca. Oczywiście ekipa zrobiła też sobie wolne, aby zająć się też sprawami życia codziennymi, które zaniedbali przez prace na demem. Dlatego dostałem komunikat, abym na razie się cudów nie spodziewał. Dwa dni temu osoba odpowiedzialna za oficjalną stronę internetową MODa przerwała milczenie i po zapewnieniu, że żyją, zapowiedziała, że niedługo mamy się czegoś więcej dowiedzieć o projekcie. Oczywiście nie mamy co liczyć na ustalenie terminu pełnej wersji gry, gdyż takiej daty nie byli w stanie ustalić w przypadku dema.

Przypominam, że remake gry Star Wars Dark Forces jest projektem fanów tej gry i jest realizowany w ich wolnym czasie. Nie jest to projekt komercyjny, więc twórcy muszą też poświęcać swój czas na sprawy codzienne. Należy zrozumieć tą sytuację i uzbroić się w cierpliwość czekając na dalsze wyniki ich pracy. Ważne aby nie zaniechali realizacji projektu, co już kiedyś jemu groziło. Gra i tak ma większe znaczenie dla ludzi, którzy się na niej wychowali i oni powinni docenić ten projekt, i mogą go oceniać.

  Dark Forces MOD - potrzebne wasze sugestie    (0)
 
 
2004-11-01 19:57 • Autor: mars • Źródło: MARSite on-line
Minęło już kilka dni od czasu wydania drugiego dema do MODa gry Star Wars Dark Forces. Obecnie cała ekipa tworząca go zbiera wszelkie informacje na temat przeoczonych błędów. Jak dotąd, jedynie jeden gracz z Polski poinformował mnie o znalezieniu niedoróbek. Prace nad nimi oraz tymi znalezionymi przeze mnie już trwają i zostaną naprawione w najbliższym patchu. Byłbym jednak wdzięczny za wszelkie inne informacje na temat błędów w demie, czy w polskim tłumaczeniu.
Jeśli znajdziecie błędy w Polskiej lokalizacji lub w grze, piszcie o nich na moim forum w tym temacie.
Znający angielski, mogą na temat błędów znalezionych w grze (nie tyczących się polskiej wersji) pisać na oficjalnym forum.
Zachęcam też do dyskusji na temat samego MODa na forum MARSite on-line w tym temacie.

  Dark Forces MOD: II demo - pierwsze wrażenia    (0)
 
 
2004-10-27 20:26 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD
Miło mi poinformować, że premiera długo oczekiwanego drugiego dema gry Dark Forces MOD powinna mieć miejsce już dziś wieczorem. Miałem to szczęście, że udało mi się wywalczyć zgodę na pobranie wersji przeznaczonej dla ekipy i wybranych testerów ze świata już wczorajszego dnia. Jeśli nie znajdą się poważne błędy, termin będzie dotrzymany.
Tak jak już wcześniej informowałem, w przypadku dema polska lokalizacja dotyczyła menu gry, odpraw i opisów misji i broni używanej w demie. Grając znalazłem dwie niedoróbki, które dostały się do dema z uwagi na brak wcześniejszych testów. Z tego, co właśnie się dowiedziałem, błędy znalazły się również w wersji niemieckiej, więc jest szansa, że zostaną poprawione przed jeszcze przed wydaniem dema!. Jak prezentuje się całość, zostawiam Waszej ocenie, ale z uwagi, że to pierwszy tego typu projekt nie tylko dla mnie, ale i dla ekipy tworzącej grę, mam nadzieję, że darujecie nam ewentualne wpadki, które znalazły się w demie.
A teraz najważniejsze, czyli jak udała się konwersja. Pierwsza mapa różni się od tej z pierwszego dema. Puste przestrzenie zostały wypełnione różnymi przedmiotami. Ale tak naprawdę, wielkie wrażenie robią dwie kolejne mapy. Powiem szczerze, że w Dark Forces grałem wiele razy, ale tutaj się pogubiłem (szczególnie na drugiej mapie). Autorzy wykazali się pomysłowością wypełniając i rozbudowując planszę. Moim zdaniem demo gry ma mroczniejszy klimat, co moim zdaniem stanowi jego duży atut. Tekstury zostały świetnie odnowione, do tego świetnie wypada gra świateł i efekty pogodowe. Minusem mogą być filmiki przerywnikowe, gdyż postacie na nich występujące nie poruszają ustami. Powód - filmiki robiła jedna osoba w warunkach domowych.
Zgodnie z zapowiedzią, demo ma się pojawić dziś wieczorem. Osobiście jestem zadowolony z poziomu pracy wykonanej przez autorów MODa, gdyż na pewno nie odstaje on jakością od tego co znamy z Jedi Outcast, czy Jedi Academy. Mapy są naprawdę dopracowane. Polecam i zapraszam do dyskusji na forum. Ci co nie czytali, mogą też tutaj zapoznać się z procesem prac nad polską lokalizacją.

Demo jest już do pobrania z tej strony.

  Dark Forces MOD - ścieżka dźwiękowa i tapeta do II dema    (0)
 
 
2004-10-19 21:26 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD
Mimo, że już kilka razy przekładano datę wydania II dema Dark Forces MOD, jego premiera już coraz bliżej. Osobiście odczuwam to dostając co chwilę nowe komunikaty i teksty, które na szybko trzeba przetłumaczyć. Z tego co wiem, gra będzie po: angielsku, francusku, niemiecku, hiszpańsku i oczywiście po polsku. Trwają też prace nad instalatorem – m. in. też polską wersją, jeśli uda i się obejść problemy techniczne z naszymi "ogonkami" w ich wersji programu instalacyjnego (chodzi o dodatkowe komunikaty).
Aby nam umilić czas, na stronie MODa, w dziale download umieszczono oficjalną ścieżkę dźwiękowa do wspomnianego dema. Można też pobrać oficjalną tapetę do dema.

Na koniec fragment listu, na temat tłumaczenia i terminu wydania, który dostałem właśnie przed chwilą od asystenta producenta MODa:

"I can tell you, JA looks funny in Polish ;)

soon, very soon... possibly this week end already or the next, but not much later..."

  Demo MOD'a nadchodzi wielkimi krokami    (0)
 
 
2004-10-11 00:20 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: Dark Forces: A MOD for Jedi Academy
Jak donoszą na oficjalnej stronie gry Dark Forces MOD jego twórcy, demo stoi tuż przed ujrzeniem świata dziennego. Obecnie kończone są prace nad programem instalacyjnym i poprawiane drobne błędy dźwiękowe oraz skryptowe.
Autorzy przewidują wydanie dema za około dwa tygodnie, po czym planowane jest wypuszczenie patcha korygującego ewentualne błędy.
Jednocześnie podany został stan ogólny modyfikacji na dzień dzisiejszy: wykonano już około 80% tekstur, 90% modeli, zestaw muzyczny oraz dźwiękowy jest kompletny. Połowa z 11 pozostałych map już znalazła się w imadłach warsztatów chłopaków z teamu.
Na listopad zapowiedziana została aktualizacja dalszych postępów w pracy nad modem.

UAKTUALNIENIE 2004-10-15: Jak donosi producent MODa gry Dark Forces, drugie demo otrzymało status złotego. Zakończyły się prace związane z tłumaczeniem i przygotowano program instalacyjny dema.

  Dark Forces MOD - polska lokalizacja gry    (0)
 
 
2004-08-30 21:41 • Autor: mars • Źródło: MARSite on-line
Zanim w Polsce pojawiła się pierwsza gra spod loga LucasArts Entertainment Company w ojczystym języku, Star Wars Knights of the Old Republic, było wiele dyskusji na temat tego, że powinny być tłumaczone. LA się nie zgadzało, więc padały propozycje fanowskich projektów. Jako takie powstawały z różnymi wynikami. Problem był w tym, że były to jednoosobowe projekty. Doświadczyłem tego tłumacząc Indiana Jones and the Emperor’s Tomb. Ale czas to zmienić. Z przyjemnością ogłaszam, że oficjalnie, pod logiem serwisu MARSite on-line i przy współpracy Bastionu Polskich Fanów SW, powstaje polska lokalizacja MODa (remake’u) pod Jedi Academy, wspaniałego hitu z końca 1994 roku, gry Star Wars Dark Forces. Obecnie trwają prace nad integracją MODa z polskim tłumaczeniem. Do końca nie było wiadomo czy język polski od razu będzie dostępny w opcjach gry, czy dopiero po pobraniu odpowiedniego modułu z naszych stron. Wynikało to z tego, że nie przewidziano testów polskiej wersji gry. Jedynie wiem, że działa (nie znają polskiego języka, więc nie wiedzą czy dobrze), więc w tym momencie zaryzykowałem godząc się na umieszczenie polskiej lokalizacji od razu. Remake gry Dark Forces tworzony jest przez fanów z całego świata, za zgodą LucasArts, który już przyznał jego autorom nagrodę za pierwsze demo – za najlepszy MOD. Jak widać, moja ekipa w składzie: NaVaR, Falcon, Anakin Skywalker (konsultanci) oraz Szuja - autor Indiana Jones Site (konsultacje językowe), Andaral (poparł mój projekt i zapewnił ludzi do pomocy) i Lord Sidious (który z uwagi na brak Internetu, pomógł jedynie przy napisach początkowych), mamy być z czego dumni, gdyż nasza lokalizacja jest nie tyle fanowską, co oficjalną. Oczywiście przed nami jeszcze sporo pracy, gdyż pełna wersja dopiero przed nami, ale mamy nadzieję, że nasza praca wam się spodoba w przypadku dema, które ma wyjść już nie długo. Jak mnie zapewnił asystent producenta, obecnie trwa ostateczny test drugiego dema, który powinien (według optymistycznej wersji) skończyć się do końca tego tygodnia. Zapraszam wszystkich na moją, oficjalną polską stronę gry Dark Forces MOD pod Jedi Academy, gdzie możecie się zapoznać z relacją z prac nad tym fanowskim projektem i zobaczyć pierwsze polskie screeny oraz na forum serwisu MARSite on-line, gdzie możecie podyskutować choćby nad tym, czy należy też przetłumaczyć tytuł gry.

UAKTUALNIENIE
Niestety, nie ma szans na premierę dema w najbliższy weekend. Projektant plansz doznał poważnej kontuzji podczas gry w paint balla, przez co tempo prac nieco zwolni. Według producenta, najbliższym realnym terminem na premierę drugiego dema, jest trzeci weekend września.

  Dark Forces MOD - uaktualnienia na oficjalnej stronie    (0)
 
 
2004-08-25 00:19 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD
Sądząc po zmianach na oficjalnej stronie MODa gry Dark Forces, premiera drugiego dema z 3 pierwszymi mapami już nie długo. Autorzy zapowiadali, że chcą, aby demo wyszło do końca sierpnia, ewentualnie na początku września. Według najnowszych informacji, obecnie trwają prace związane z poprawianiem wykrytych usterek, które usunięto już w 75%. Twórcy chcieliby, aby ostateczny test mógł rozpocząć się podczas najbliższego weekendu.
Na razie możemy na ich stronie znaleźć sporo nowych screenów z map, które znajdą się demie oraz z mapy: X: Zemsty Jabby i z menu (główne podobne do tego z Jedi Academy, pozostałe zachowane w stylu oryginalnego Dark Forcesa). Screeny pokazują jak dużą inwencją twórczą wykazali się twórcy remake’u, w pełni korzystając z możliwości silnika gry Jedi Academy. Z wielką niecierpliwością czekam na możliwość zobaczenia dema w akcji. Nie mam za złe autorom, że mają takie opóźnienia, gdyż robią MODa w wolnym czasie. Screeny prezentują wysoki poziom, więc możemy spodziewać się produkcji godnej nie jednej firmy wydającej gry.

  Dark Forces MOD demo - data premiery potwierdzona    (0)
 
 
2004-07-25 22:37 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD

Po około 14 miesiącach, Christoper "Chrustec" Glerum, wykonawca przerywników filmowych do MODa gry Dark Forces, skończył prace nad pięciominutowym filmikiem. Scenka przedstawia Dartha Vadera, generała Mohca, Dark Trooperów, Mon Monhma'ę i oczywiście Kyle'a Katana, którą zobaczymy zanim przystąpimy do drugiej misji (Talay). W najbliższym czasie powinny pojawić się screeny z tego filmiku. Na temat tego projektu i innych Chrusteca zapraszam na jego stronę.
Oprócz Christopera, spore postępy poczyniła cała ekipa, przy tworzeniu oczekiwanego dema z trzema pierwszymi mapami. Darth Linux potwierdził, że demo powinno wyjść najpóźniej pod koniec sierpnia, ale może wyjść wcześniej.

  Problemy z Dark Forces MOD    (0)
 
 
2004-07-11 19:28 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD
Muszę przyznać, że szczęście autorom MODa gry Dark Forces pod Jedi Academy nie sprzyja. Gra miała wyjść już podczas zeszłorocznych wakacji, ale biorąc pod uwagę ilość pracy z jej produkcją i to, że jest to projekt nie komercyjny, można było przewidzieć poślizg. Do wydłużenia czasu prac nad grą, przyczyniła się zmiana podejścia do niej. Autorzy postanowili wykorzystać możliwości nowego silnika i moc dzisiejszych komputerów, i wypełniają mapy elementami, których w oryginale nie było. Musimy się pogodzić z tym, że gra nie trafi tylko do fanatyków tego przeboju z początku lat 90-tych ubiegłego wieku, więc puste przestrzenie nie wyglądałyby atrakcyjnie dla nowych graczy. Z tego co widziałem, zmiany moim zdaniem są korzystne.
Jaku już wiadomo od jakiegoś czasu, ma się pojawić demo z 3 pierwszymi mapami. Termin ich wydania się ciągle odwleka, gdyż po testach przyszedł czas na szlifowanie różnych elementów. Niestety ostatnio wynikły też nowe problemy, na które nikt nie miał wpływu. Chodzi o kradzież komputera od projektantów poziomów, które zostały odzyskane, ale niestety stracono dane związane z wprowadzonymi ostatnio poprawkami (nie mieli zrobionej kopii bezpieczeństwa). Problemy ze sprzętem nie ominęły też autorów przerywników filmowych - nie miał miejsca na dokonanie renderingu filmu. I na koniec jeszcze problemy z kartą graficzną producenta MODa.
Mimo tych problemów, zespół nie stracił zapału do pracy i dalej ostro pracują nad doszlifowaniem dema. Producent nie chce składać żadnych obietnic, ma jednak nadzieję, że demo zostanie wydane do końca sierpnia. Autorzy są wdzięczni za cierpliwość.

Osobiście nie zraziłem się pomimo tak powolnych postępów w pracy. Dla mnie Dark Forces to coś więcej niż zwykły MOD. Ta gra odegrała wielką rolę w moim życiu i dalej będę na nią cierpliwie czekał. Podobają mi się wyniki ich pracy widoczne na ich stronie.

  Na pięć minut przed wydaniem dema Dark Forces MOD    (0)
 
 
2004-05-28 11:12 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD
Jak informuje Darth Linux, producent MODa gry Star Wars Dark Forces MOD pod Jedi Academy, w ciągu ostatnich dni, zespół pracujący nad remake'm, poczynił znaczne postępy. Obecnie czekają na zakończenie prac nad ostatnimi pięciominutowym przerywnikiem filmowym oraz na wprowadzenie mniej i bardziej poważniejszych poprawek.
Jak dalej informuje producent, przejrzał zawartość MODa w celu usunięcia plików zbędnych w demie. Po tym zabiegu, demo zajmuje 112 MB (bez wspomnianego filmiku), który ma zająć kolejne 20 MB. Sumując, będzie trzeba ściągnąć około 135 MB.
Demo będzie spakowane ZIPem i podzielone na 6 plików. Na oficjalnej stronie MODa można zagłosować, czy ma być wydane w 25 MB plikach, czy jako 135 MB całość.

  Demo Dark Forces MOD już niedługo    (0)
 
 
2004-05-22 13:17 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD
Na oficjalnej stronie twórców MODa gry Star Wars Dark Forces ostatnio pojawiła się informacja, że drugie demo ich produkcji jest już skończone w 90%. Obecnie trwają wewnętrzne testy beta, które mają wychwycić ewentualne bug'i. Demo ma zostać wydane w ciągu kilku tygodni (jeśli znowu coś im nie nawali), więc prace trwają na wysokich obrotach. Jak już kiedyś pisałem, demo ma objąć trzy plansze, w tym pierwszą (The Secret Base), wydaną już przy okazji publikacji pierwszego dema. Autorzy zapowiadają wiele zmian na tej planszy dotyczących dopracowania różnych elementów, w oparciu o możliwości zastosowanego silnika gry Quake III: Arena. Pozostałe plansze to: Talay: Tak Base i Anoat City.
Aby uprzyjemnić nam okres oczekiwań, na oficjalnej stronie MODa zostały umieszczone nowe screeny do wymienionych wcześniej plansz.
Z uwagi na intensywne prace wykończeniowe do plansz, które znajdą się w drugim demie, prace w stosunku do całości projektu niewiele posunęły się do przodu i stanęły na poziomie 35%.

  Dark Forces MOD do Jedi Academy    (0)
 
 
2004-02-24 10:20 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD
Od dłuższego już czasu wiadomo, że pewna grupa zagorzałych fanów gry Dark Forces, przeboju z 1993 roku, przerabia grę za zgodą LucasArts Entertainment Company w oparciu o technologię zastosowaną w grze Star Wars Jedi Academy. Zresztą ich MOD został wyróżniony przez producenta oryginalnej wersji. Co prawda na początku MOD miał być pod Jedi Outcast, ale z uwagi, że nie wyrobili się na lato 2003 (jak wstępnie planowano), a na rynku pojawiła się nowa część, zmienili swoje plany. Dziś jeśli chodzi o premierę wiadomo, że pojawi się gdy "When It's Done" (czyli kiedy skończą). Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję zagrać już w demie, które obejmowało pierwszą planszę: The Secret Base. Postanowieniem noworocznym ekipy było wydanie kolejnego dema, które tym razem objąć trzy opracowane do tej pory poziomy znany już z pierwszego dema The Secret Base oraz poziom: Talay: Tak Base i Anoat City. Data wydania dema też jeszcze nie jest znana, ale możecie ściągnąć filmik go reklamujący (w gorszej (11MB)lepszej (23MB) jakości). Możecie też na stronie autorów MODa: (http://darkforces.jediknight.net) zobaczyć najnowsze screeny z opracowywanych plansz, ściągnąć nieoficjalną ścieżkę dźwiękową i pierwsze demo jeszcze pod Jedi Outcasat.

Warto jeszcze zauważyć, że twórcy MODa rozglądają się za ludźmi, którzy potrafią tworzyć mapy do rozgrywki wieloosobowe, które nie było w grze oryginalnej.
MOD ma być darmowy, ale będzie wymagał oryginalnej gry Jedi Academy do uruchomienia. Zakup tak się opłaca, bo w sumie będziemy mieć dwie gry tym bardziej, że Dark Forces to obowiązkowa klasyka. Co prawda tutaj nie będzie Mocy i mieczy świetlnych, tak samo jak ich nie było w 1993 roku. Autorzy MODa jednak dają wolną rękę tym, którzy sami by chcieli dodać te elementy do MODa.

  Demo Dark Forces MOD pod Jedi Outcast    (0)
 
 
2002-12-02 22:03 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD
Kilka dni temu (27 listopada) zostało udostępnione demo MODa gry Dark Forces, które można ściągnąć ze strony http://darkforces.jediknight.net/downloads.shtml. Aby można było w nie zagrać, niezbędne jest posiadanie gry .

  MOD gry Star Wars Dark Forces    (0)
 
 
2002-10-16 20:40 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD
Mam świetną nowinę dla fanów Gwiezdnych Wojen, która ucieszy starych gierkomanów, no i powinna nowych, którzy nie znają wspaniałej gry (która podważyła rządy Dooma w 1994 r) Dark Forces. Grupa fanów postanowiła wprowadzić tą pozycję w XXI wiek. Więcej informacji znajduje się na stronie remake'a gry Dark Forces, lub u twórców nowej edycji: Dark Forces: A Mod For Jedi Knight II. 
[poprzedni screen][następny screen]


Copyright © 2001-2020 MARSite on-line | Cookie i Zasady ochrony prywatności.
Layout made by Kirtan Loor