MARSite on-line | Star Wars Dark Forces MOD pod Jedi Academy - oficjalna polska strona
  -[ MARSite on-line ]-  

[Oficjalna strona gry Star Wars Dark Forces MOD pod Jedi Academy]


 
  Star Wars Dark Forces MOD - zapowiedź
 
 
MOD gry to nic innego jak ponowne odtworzenie plansz z gry Dark Forces firmy LucasArts, przeboju 1993 roku, używając do tego zmodyfikowanego enginu 3D wykorzystanego w Jedi Academy (czwartej części Dark Forces). Zgodnie z założeniami autorów, w nowej edycji Dark Forces mają znaleźć się wszystkie plansze z oryginalnego produktu - czyli 14 plansz. Wszyscy przeciwnicy, broń i modele z gry, zostaną ponownie odtworzenie, najlepiej jak się to uda twórcom MODa. Autorzy nie chcą wprowadzać żadnych zmian do produktu. Dlatego nie ma co się spodziewać choćby wprowadzenia do arsenału miecza świetlnego i mocy. Nie oznacza to, zgodnie z tym co mówią autorze, że nie może zrobić tego ktoś inny, kto zna się choć trochę na strukturze gier opartych na engine Quake. Na razie trudno powiedzieć jak ostatecznie będzie wyglądał MOD gry. Ostatnio zaobserwowałem, że przy okazji pracy nad drugą wersję dema, która ma zawierać trzy plansze, w tym pierwszą wydana już w pierwszym demie, że autorzy umieszczają na mapach wiele elementów, które nie występowały w oryginalnej wersji gry. Mowa tutaj o różnych panelach komputerowych, czy stojących na dziedzińcu wahadłowców. Oczywiście takich szczegółów będzie więcej, ale wychwycą ich Ci, którzy grali w oryginalnego Dark Forces'a. Dodawanie tych elementów jest oczywiście wytłumaczone zastosowaniem technologii (zmodyfikowanego silnika Quake III Arena), który ma spore możliwości. W tym miejscu może nasunąć się pytanie, jak bardzo zostanie zatracony klimat gry? Na pewno gra będzie bardziej dynamiczna i efektowna. Ale dla fanów liczy się przede wszystkim ten nie powtarzalny klimat, który tak naprawdę towarzyszył oryginalnej grze oraz jej następcy, grze Jedi Knight. Jest to produkt nie komercyjny, więc raczej twórcy nie powinni się koncentrować na wymyślnych fajerwerkach.

Obok zamieszczam kilka screenów które pochodzą ze strony twórców MODa: darkforces.jediknight.net.
Na niektórych screenach znajdują się nie odrestaurowane jeszcze tekstury, co może wpłynąć na dziwny wygląd niektórych fragmentów przedstawionych na screenach:

Starałem się zrobić chociaż kilka screenów w oryginalnym Dark Forces, mnie więcej w tych samych miejscach co zostały zrobione w nowej edycji na pierwszej planszy: The Secret Base. Wyniki możecie zobaczyć tutaj.

Tutaj możecie zobaczyć poziom zaawansowania prac.[Powrót na poprzednią stronę]  [Powrót na górę strony]


 
[poprzedni screen][następny screen]


Copyright © 2001-2020 MARSite on-line | Cookie i Zasady ochrony prywatności.
Layout made by Kirtan Loor