MARSite on-line | Aktualności
  -[ MARSite on-line ]-  

[Oficjalna strona LucasArts Entertainment Company]
 


  Sam & Max – szansa no powrót    (0)
 
 
2004-11-14 14:36 • Autor: mars • Źródło: Sam & Max The Unofficial Website

   Kiedy w sierpniu 2003 roku rzezcznik LucasArts poinformował o zawieszeniu prac nad druga częścią gry Full Throttle II: Hell on Wheels, zacząłem bać się o przyszłe losy opracowywanego w tym samy czasie drugiego sequela do niemniej znakomitej gry Sam and Max. Moje obawy sprawdziły się w kwietniu 2004 roku. W wyniku wewnętrznej restrukturyzacji firmy LucasArts, pracę stracili m. in. ludzie odpowiedzialni za ten tytuł. Dziwne było to, że produkcja gry była bliska ukończenia. Potem przyszedł czas na petycje i wreszcie pozytywna reakcja. Otóż, po obejrzeniu wyników akcji nie mogących się pogodzić z zawieszeniem prac nad grą Sam & Max Freelance Police fanów, część ekipy pracująca nad tą grą, która skarciła pracę w LA, postanowiła założyć własną firmę Telltale Games. Pomimo, że walczą o licencję do produkcji innej gry, nie ukrywają chęci dokończenia i wydania tego squela.

"Kiedy zobaczyliśmy petycję i jak źli byli ludzie, wiedzieliśmy, że musimy stworzyć Telltale Games" - fragment wypowiedzi Kevina Brunera.

Prawa do tego tytułu miał LucasArts, który nabył prawa do komiksu od jego autora – Steve’a Purcella, na którym to miała się opierać fabuła tej gry. Licencja jednak wygasła w maju tego roku, co daje dobry punkt wyjścia dla młodej firmy. Jak dotąd nie udało się jednak zdobyć komentarza na ten temat ani Purcella, ani rzeczniczki LucasArts.

Cieszy mnie postawa byłych pracowników LucasArts, którzy jednak nie chcą fanów zostawić na lodzie. Chłopaki mają kilkunastoletnie doświadczenie w tej branży, więc nie mamy czego się obawiać. Prawdopodobnie gra Sam & Max Freelance Police nie będzie pierwszą grą tej firmy, ale ważne, że mamy nadzieję.  KOMENTARZE (0):
 
 

 ¨ Brak komentarzy

    

  AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM:
 
 

    AKTUALNOŚCI:

                              [Powrót na poprzednią stronę]  

    ARCHIWUM:

                                                 

[Strona twórców nieoficjalnej polskiej wersji gry KotOR II: The Sith Lords]
[Strona firmy Licomp Empik Multimedia, dystrybutora między innymi gier firmy LucasArts Entertainment Company.]
Copyright © 2001-2020 MARSite on-line | Cookie i Zasady ochrony prywatności.
Layout made by Kirtan Loor & mars