MARSite on-line | Archiwum
  -[ MARSite on-line ]-  

[Oficjalna strona LucasArts Entertainment Company]
 
  Nowa gra o przygodach Indiana Jonesa?    (0)
 
 
2004-12-25 15:42 • Autor: mars 

   Wczoraj dostałem od LucasArts ankietę na temat gier Indiana Jones. Pytania gównie tyczyły się gry Emperor’s Tomb oraz kierunku w jakim chciałbym aby poszli twórcy w przypadku kolejnej gry poświęconej najbardziej znanemu archeologowi ze świata filmu i gier. Wygląda na to, że potwierdza się plotka, o której pisałem już wcześniej. Niestety nadal nie wiadomo, czy gra będzie też wydana na PC, czy jak kiedyś wspominano tylko na konsole. Co prawda w ankiecie miałem pytanie dotyczące platformy jakiej używam i w uwagach napisałem, że chciałbym ją zobaczyć na PC. Niestety na razie nie pozostaje nam nic innego jak czekać na pierwsze oficjalne informacje dotyczące nowego tytułu. Możliwe, że premiera gry będzie planowana na równi z premierą czwartej części filmu, w przypadku którego prace na długo zatrzymały się na etapie poprawiania scenariusza, rzekomo już zaakceptowanego przez George Lucasa.

  The Sith Lord podbija XBoxa    (0)
 
 
2004-12-17 21:41 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Po wielkim sukcesie gry Star Wars Knight of the Old Republic (nagrody i wyróżnienia), nie mniej spodziewano się po jego następcy – The Sith Lords. Ledwo gra wyszła na konsole XBox, a od razu zaczęła zbierać pochlebne opinie. Ostatnio została wyróżniona przez IGN.com za najlepszą historię i uznana za najlepszą grę RPG 2004. Za najlepszego RPGa została tez uznana przez serwis GamySpy.com, na łamach którego zajęła dodatkowe 5 (na 10) miejsc za najlepszą grę roku 2004 na XBoxa. Wszystko wskazuje na to, że druga część hitu z 2003 dopiero się rozgrzewa i zgarnie jeszcze wiele nagród. O tym, czy pobije swój pierwowzór przekonamy się za jakiś czas. Tym bardziej, że premiera gry na platformę PC dopiero w lutym – nie wiadomo kiedy u nas i czy będzie po polsku. Skoro historia się powtarza, myślę, że najwyższy czas odłożyć trochę grosza na grę.


  Kolejne dwa tygodnie za darmo    (0)
 
 
2004-12-12 13:21 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: Strona oficjalna Star Wars

   Z okazji ¦wiąt ponownie stał się cud. Ponownie gracze mają okazję zagłębić się bezpłatnie na dwa tygodnie w olbrzymim i wspaniałym świecie MMORPG Star Wars Galaxies. Tylko, że tym razem zmieniono nieco zasady udostępnienia triala. Otóż będzie on dołączony na CD do najnowszej gazety Star Wars Insider #79. Wszystko, co należy zrobić, to zainstalować, zgłosić się pod podany po instalacji link i otrzymać pod nim swój klucz aktywacyjny. Podobno tym razem trial nie nakłada ograniczeń - w poprzedniej edycji można było mieć na swoim "koncie" maksymalnie 50000 kredytów.

  Stwórz sobie nową mapę    (0)
 
 
2004-12-12 13:18 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: LucasArts

   Jak niedawno podał team twórców Star Wars Battlefront, niedługo udostępnią oni fanom zestaw narzędzi do tworzenia nowych map do tej gry. W ich skład wchodzą różne programy dekodujące tekstury, modelujące teren oraz zestaw map porównawczych. Jednocześnie chłopaki przyznają, że wszystkie programy ze względu na swoją złożoną strukturę będą wciąż wersjami beta.
Termin ich wypuszczenia: prawdopodobnie jeszcze przed ¦więtami.

  Ruszyła oficjalna strona gry Mercenaries    (0)
 
 
2004-12-10 18:14 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Wczoraj ruszyła oficjalna strona gry Mercenaries, przeznaczonej wyłącznie na konsole – PlayStation 2, XBox. Gra jest wspólnym przedsięwzięciem firmy LucasArts (producenta) i Pandemic Studios (wykonawcy). Te dwie firmy współpracowały już ze sobą przy grze Star Wars Battlefront.
Akcja gry ma się rozgrywać w przyszłości w północnej i południowej Korei, gdzie mam miejsce wojskowy zamach, którego celem jest przejęcie kontroli nad północną Koreą i zagrożenie światu za pomocą broni nuklearnej. Gracz wcieli się w rolę najemnika, który na zlecenie prywatnej spółki najemników, zwanej Executive Operations, do której należy, ma za zadanie zdobyć wyznaczone cele i zgarnąć za nie nagrody, na konto spółki.

Po więcej informacji zapraszam tutaj oraz na nową, oficjalną stronę gry.

  KOTOR 2 w sklepach! Bardzo pochlebna recenzja IGN.com    (0)
 
 
2004-12-07 13:10 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: LucasArts

   Na półkach sklepowych pojawiła się XBoxowa wersja z niecierpliwością oczekiwanego sequela wspaniałej gry Star Wars Knights Of The Old Republic. Niezwykle entuzjastyczną recenzję gry Star Wars Knights Of The Old Republic 2: The Sith Lords opublikowała strona IGN.com, wraz z końcową oceną ogólną 9,3/10.
Samą recenzję możecie przeczytać tutaj.

  Demo w angielskim piśmie konsolowym    (0)
 
 
2004-12-07 13:02 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: TheForce.net

   Jak podaje strona TheForce.net, w angielskim piśmie konsolowym XBox Magazine znaleźć będzie można konsolowe demo gry Star Wars: Republic Commando. Pismo ma się ukazać 30 grudnia 2004.
Dodatkowo to samo demo można znaleźć na płytce z konsolową wersją gry Star Wars Knights Of The Old Republic 2: The Sith Lords.

  Obrazek z pudełka gry    (0)
 
 
2004-12-01 09:01 • Autor: mars • Źródło: LucasArts RC

   
LucasArts zaprezentował obrazek, który ma się znaleźć na pudełkach z grą Star Wars Republic Commando. Gra ma się charakteryzować niesamowitym mrocznym klimatem, podczas której kierując kilkuosobowym zespołem. Dzięki niej mamy się poczuć jak żołnierze Republikańskich sił specjalny – będziemy działać głęboko na terenie wroga, zdani jedynie na swój niewielki oddział złożony z klonów.
  Cztery miesiące do godziny zero!!!    (0)
 
 
2004-11-27 14:23 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: LucasArts

   Jak podaje oficjalna strona gry, gra Star Wars: Republic Commando ukaże się 1 marca 2005. Zostało więc jeszcze trochę czasu, aby uskładać na grę jak i na nowy komputer do niej.

  KOTOR II złoty - na Xboxa    (0)
 
 
2004-11-23 21:49 • Autor: mars • Źródło: LucasArts - KOTOR II

   Jak donosi serwis LucasArts, gra Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords osiągnęła status złotej. Ta informacja powinna jednak ucieszyć tylko posiadaczy konsoli XBox, którzy będą mogli ją już nabyć 6 grudnia bieżącego roku. Posiadacze PCetów muszą poczekać jeszcze na grę do lutego 2005.

  Nowa mapa    (0)
 
 
2004-11-23 13:54 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: LucasArts

   Wreszcie pojawiła się trochę spóźniona nowa mapa do gry Star Wars Battlefront - The Jabba Palace. Zapowiadana na 19.11 dostępna jest dopiero od dzisiaj.
Tatooine. Siedziba lorda świata przestępczego - wielkiego Jabby The Hutt'a. Czyżby Rebelianci szukali tu schronienia, albo Imperium uznało ten starożytny budynek za dobry punkt strategiczny? A może po prostu Jabba osobiście "zaprosił" obie strony konfliktu do siebie, aby rozwiać nieco codzienną nudę? Nie wiadomo. Faktem jest, że front przeniósł się w wąskie, oślizgłe, pogrążone w mroku korytarze i sale. Podczas gdy Gamorreanie atakują każdego, kogo zobaczą, w ciemnościach poniżej ryczy głodny Rancor. A zapadnia działa lepiej, niż powinna...
Mapa dodana jest do ogólnego patcha 1.11 (61.1 MB), zawierającego wszystkie poprawki z wersji 1.1.

  Aktualizacja działu    (0)
 
 
2004-11-15 02:20 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight 

   Z przyjemnością donosimy, iż na stronie dodana została nowa gra:
Star Wars: Revenge Of The Sith. Pod podanym linkiem znajdziecie krótkie wprowadzenie, zapowiedź gry oraz parę screenów.

  Sam & Max – szansa no powrót    (0)
 
 
2004-11-14 14:36 • Autor: mars • Źródło: Sam & Max The Unofficial Website

   Kiedy w sierpniu 2003 roku rzezcznik LucasArts poinformował o zawieszeniu prac nad druga częścią gry Full Throttle II: Hell on Wheels, zacząłem bać się o przyszłe losy opracowywanego w tym samy czasie drugiego sequela do niemniej znakomitej gry Sam and Max. Moje obawy sprawdziły się w kwietniu 2004 roku. W wyniku wewnętrznej restrukturyzacji firmy LucasArts, pracę stracili m. in. ludzie odpowiedzialni za ten tytuł. Dziwne było to, że produkcja gry była bliska ukończenia. Potem przyszedł czas na petycje i wreszcie pozytywna reakcja. Otóż, po obejrzeniu wyników akcji nie mogących się pogodzić z zawieszeniem prac nad grą Sam & Max Freelance Police fanów, część ekipy pracująca nad tą grą, która skarciła pracę w LA, postanowiła założyć własną firmę Telltale Games. Pomimo, że walczą o licencję do produkcji innej gry, nie ukrywają chęci dokończenia i wydania tego squela.

"Kiedy zobaczyliśmy petycję i jak źli byli ludzie, wiedzieliśmy, że musimy stworzyć Telltale Games" - fragment wypowiedzi Kevina Brunera.

Prawa do tego tytułu miał LucasArts, który nabył prawa do komiksu od jego autora – Steve’a Purcella, na którym to miała się opierać fabuła tej gry. Licencja jednak wygasła w maju tego roku, co daje dobry punkt wyjścia dla młodej firmy. Jak dotąd nie udało się jednak zdobyć komentarza na ten temat ani Purcella, ani rzeczniczki LucasArts.

Cieszy mnie postawa byłych pracowników LucasArts, którzy jednak nie chcą fanów zostawić na lodzie. Chłopaki mają kilkunastoletnie doświadczenie w tej branży, więc nie mamy czego się obawiać. Prawdopodobnie gra Sam & Max Freelance Police nie będzie pierwszą grą tej firmy, ale ważne, że mamy nadzieję.

  LucasArtSoundtracks bez SW i IJ    (0)
 
 
2004-11-14 13:32 • Autor: mars • Źródło: LucasArtSoundtracks

   Nie tak dawno ze strony LucasArtSoundracks zostały usunięte ścieżki dźwiękowe związane z grami opartymi na tematyce Gwiezdnych WojenIndiana Jonesa. O ich usunięcie poproszono autora strony, tłumacząc, że prawa do tych ścieżek zostały sprzedane innym firmom, które nimi handlują. To one zwróciły się z pytaniem do LucasArts, czy mają świadomość o istnieniu tej strony. Chcąc utrzymać dobre stosunki z tymi firmami, LucasArts musiał zwrócić się do autora strony LucasArtSoudtracks z prośbą o usunięcie tych ścieżek dźwiękowych. Na stronie jednak dalej można pobierać soundtracki do innych gier tego producenta: The Secret of Monkey Island, Monkey Island 2: LeChuck’s Revenge, The Curse of Monkey Island, Escape from Monkey Island, Sam & Max Hit the Road, Day of the Tentacle, The Dig, Grim Fandango, Loom, Zak McKracken i moją ulubioną ścieżkę z gry Outlaws.

  Top Secret - nowa gra RTS w świecie Gwiezdnych Wojen    (0)
 
 
2004-11-11 12:32 • Autor: mars • Źródło: Rif z ICO

   Fani Gwiezdnych Wojen nie mają co narzekać na ilość nowych propozycji do tego świata. Mimo, że Revenge of the Sith ma być ostatnim filmem pełnometrażowym, zapowiedziano już produkcję seriali telewizyjnych.
Nie mniej też ma się dziać w świecie gier. Pomimo, że raczej nie zobaczymy gry opartej na fabule filmu Zemsta Sithów na platformie PC, szykowana jest dla nas inna niespodzianka. Otóż część ekipy niegdysiejszej firmy Westwood Studios, odpowiedzialna za takie tytuły jak Dune 2, Command & Conquer, czy Red Alert, założyła nową firmę Petroglyph. Jej autorzy chcą dalej robić to, na czym znają się najlepiej, czyli robić gry RTS (strategie w czasie rzeczywistym). Dla nas najważniejsze jest, że ich ściśle tajnym projektem jest opracowanie gry w świecie Star Wars. Na grę najprawdopodobniej poczekamy do końca przeszłego roku.

Niniejszą informacje otrzymałem od RifaImperial City Online, gdzie zapraszam do przeczytania całego newsa na ten temat, tutaj. Artykuł źródłowy po angielsku znajdziecie tutaj.

  Recenzja    (0)
 
 
2004-11-09 18:41 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight 

   Od ponad miesiąca na rynku dostępna jest gra Star Wars Battlefront. Duża większość graczy ją sobie chwali, również recenzje specjalistycznych stron dla graczy są pochlebne.
Po miesiącu spędzonym przy samej grze postanowiłem podzielić się swoimi wrażeniami i również napisałem recenzję Battlefront. Zapraszam do lektury.

  Oficjalna strona gry Star Wars Episode III: Revenge of the Sith.    (0)
 
 
2004-11-05 00:18 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: LucasArts

    LucasArts otworzyło oficjalną stronę zapowiadającą grę opartą na scenariuszu Epizodu III - Revenge of the Sith. Na stronie znaleźć można parę linijek tekstu wprowadzającego oraz pięć pierwszych screenów z gry. Wkrótce pojawi się na niej również jej trailer. Zapowiadana premiera samej gry: dwa tygodnie przed wejściem filmu do kin.
Na stronę możecie wejść tutaj.

UAKTUALNIENIE 2004-11-06: Pierwszy trailer do tej gry jest już dostępny na jej stronie.

  Star Wars Battlefront - łata 1.1    (0)
 
 
2004-11-04 11:57 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Wreszcie pojawiła się druga łata do gry Star Wars Battlefront, niosąca ze sobą sporo poprawek i udogodnień. Do najważniejszych z nich należą: zmiana paska do pingu na wartości liczbowe, dodanie nowych filtrów (szukanie po nazwie mapy, serwera, gracza, ery, po pingu i typie serwera). Ważną zmianą jest zniesienie podziału na strefy zastosowanym w rozgrywce dla wielu graczy (na Amerykę Północną, Europę, Azję, itd.). Dodano przycisk zatrzymujący proces wyszukiwania serwerów oraz zmieniono wygląd listy graczy. Wprowadzono też wiele innych poprawek mających poprawić działanie gry podczas rozgrywki przez Internet (np.: przez GameSpy Arcade) oraz kilka zmian kosmetycznych (np. dodano nazwy planet w oknie ładującym mapę).
Pełną listę poprawek oraz samego patcha w wersji 1.1 zajmującego 18.3 MB, znajdziecie na stronie LucasArts oraz LucasFiles.com.

  Dark Forces MOD - potrzebne wasze sugestie    (0)
 
 
2004-11-01 19:57 • Autor: mars 

   Minęło już kilka dni od czasu wydania drugiego dema do MODa gry Star Wars Dark Forces. Obecnie cała ekipa tworząca go zbiera wszelkie informacje na temat przeoczonych błędów. Jak dotąd, jedynie jeden gracz z Polski poinformował mnie o znalezieniu niedoróbek. Prace nad nimi oraz tymi znalezionymi przeze mnie już trwają i zostaną naprawione w najbliższym patchu. Byłbym jednak wdzięczny za wszelkie inne informacje na temat błędów w demie, czy w polskim tłumaczeniu.
Jeśli znajdziecie błędy w Polskiej lokalizacji lub w grze, piszcie o nich na moim forum w tym temacie.
Znający angielski, mogą na temat błędów znalezionych w grze (nie tyczących się polskiej wersji) pisać na oficjalnym forum.
Zachęcam też do dyskusji na temat samego MODa na forum MARSite on-line w tym temacie.

  Oficjalna strona KOTOR 2 On-Line.    (0)
 
 
2004-10-30 16:50 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: LucasArts

   Dziś otwarto oficjalną stronę gry Star Wars Knights Of The Old Republic 2: The Sith Lords. Podzielona została na dwie części - dla Jasnych oraz Ciemnych Jedi, które generalnie różnią się jedynie szatą graficzną i tekstem powitalnym. Zawartość obu jest jednakowa - garść informacji o grze, cztery tapety, ikony, screensaver i galeria mediów. Na stronę główną możecie wejść tutaj.

  Nowa planeta oraz rychłe otwarcie oficjalnej strony KOTOR 2.    (0)
 
 
2004-10-28 21:45 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: LucasArts

   Wkrótce zostanie otwarta oficjalna strona gry Star Wars Knights Of The Old Republic 2: The Sith Lords. Wciąż jest jednak w fazie powstawania.
W zamian za to twórcy dodali na stronie LucasArts opis nowej planety - Korriban, wraz z ilustrującym ją filmikiem. Został on dodany tutaj na naszej stronie gry.

  Jump To Light Speed w sklepach.    (0)
 
 
2004-10-28 21:18 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: LucasArts

   Na półkach sklepowych w USA pojawił się długo oczekiwany dodatek do gry MMORPG Star Wars Galaxies. Dzięki niemu możemy oderwać się wreszcie od powierzchni planet i posmakować życia pilota statków kosmicznych. Nie mniej skomplikowany od Galaxies dodatek oferuje szeroką gamę myśliwców, transportowców oraz statków - w ręce graczy oddane zostanie 20 modyfikowalnych statków oraz będą mogli odwiedzić 10 wielkich sektorów przestrzeni kosmicznej.
Przewidywana premiera gry w Europie: 5.11.2004

  Dark Forces MOD: II demo - pierwsze wrażenia    (0)
 
 
2004-10-27 20:26 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD

   Miło mi poinformować, że premiera długo oczekiwanego drugiego dema gry Dark Forces MOD powinna mieć miejsce już dziś wieczorem. Miałem to szczęście, że udało mi się wywalczyć zgodę na pobranie wersji przeznaczonej dla ekipy i wybranych testerów ze świata już wczorajszego dnia. Jeśli nie znajdą się poważne błędy, termin będzie dotrzymany.
Tak jak już wcześniej informowałem, w przypadku dema polska lokalizacja dotyczyła menu gry, odpraw i opisów misji i broni używanej w demie. Grając znalazłem dwie niedoróbki, które dostały się do dema z uwagi na brak wcześniejszych testów. Z tego, co właśnie się dowiedziałem, błędy znalazły się również w wersji niemieckiej, więc jest szansa, że zostaną poprawione przed jeszcze przed wydaniem dema!. Jak prezentuje się całość, zostawiam Waszej ocenie, ale z uwagi, że to pierwszy tego typu projekt nie tylko dla mnie, ale i dla ekipy tworzącej grę, mam nadzieję, że darujecie nam ewentualne wpadki, które znalazły się w demie.
A teraz najważniejsze, czyli jak udała się konwersja. Pierwsza mapa różni się od tej z pierwszego dema. Puste przestrzenie zostały wypełnione różnymi przedmiotami. Ale tak naprawdę, wielkie wrażenie robią dwie kolejne mapy. Powiem szczerze, że w Dark Forces grałem wiele razy, ale tutaj się pogubiłem (szczególnie na drugiej mapie). Autorzy wykazali się pomysłowością wypełniając i rozbudowując planszę. Moim zdaniem demo gry ma mroczniejszy klimat, co moim zdaniem stanowi jego duży atut. Tekstury zostały świetnie odnowione, do tego świetnie wypada gra świateł i efekty pogodowe. Minusem mogą być filmiki przerywnikowe, gdyż postacie na nich występujące nie poruszają ustami. Powód - filmiki robiła jedna osoba w warunkach domowych.
Zgodnie z zapowiedzią, demo ma się pojawić dziś wieczorem. Osobiście jestem zadowolony z poziomu pracy wykonanej przez autorów MODa, gdyż na pewno nie odstaje on jakością od tego co znamy z Jedi Outcast, czy Jedi Academy. Mapy są naprawdę dopracowane. Polecam i zapraszam do dyskusji na forum. Ci co nie czytali, mogą też tutaj zapoznać się z procesem prac nad polską lokalizacją.

Demo jest już do pobrania z tej strony.

  Star Wars Rebellion - recenzja    (0)
 
 
2004-10-24 14:22 • Autor: mars • Źródło: za Misiek Ex Machina

   Już jakiś czas temu dostałem recenzję gry Star Wars Rebbelion, pierwszego RTSa w realich świata Gwiezdnych Wojen. Mimo, że dla wielu okazała się ona wpadką LucaArts, znaleźli się i tacy, którzy nauczyli się w nią grać, przez co przypadła im do gustu. Jedną z takich osób jest Misiek Ex Machina, który napisał wspomnianą już recenzję. Zapraszam do jej przeczytania i do współpracy.

  Battlefront – kolejne uaktualnienie w przygotowaniu    (0)
 
 
2004-10-23 11:44 • Autor: mars • Źródło: LucasArts Forum

   LucasArts szykuje kolejnego patcha do gry Star Wars Battlefront. Uaktualnienie zostanie wydane zaraz po pozytywnym przejściu testów. Zmiany mają dotyczyć przeglądarki serwerów, w której mają pojawić się nowe opcje, m. in.: filtry do szukania po nazwach serwera, graczach, nazwie mapy, typie serwera, czy pingu. W przypadku pingu będzie jeszcze jedna zmiana, która minie cieszy, bo obecna mi nie przypadła do gustu. Otóż zamiast paska stanu, będzie podawana jego wartość oraz ma zostać on zoptymalizowany. Dodany też zostanie przycisk "Stop" przy odświeżaniu listy serwerów. Inną ważną zmiana będzie możliwość przyłączenia się do rozgrywek z innych regionów: Ameryki Północnej, Europy i Azji.
Więcej szczegółów na temat nowej łatki znajdziecie na Forum LucasArts.

  Dark Forces MOD - ścieżka dźwiękowa i tapeta do II dema    (0)
 
 
2004-10-19 21:26 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD

   Mimo, że już kilka razy przekładano datę wydania II dema Dark Forces MOD, jego premiera już coraz bliżej. Osobiście odczuwam to dostając co chwilę nowe komunikaty i teksty, które na szybko trzeba przetłumaczyć. Z tego co wiem, gra będzie po: angielsku, francusku, niemiecku, hiszpańsku i oczywiście po polsku. Trwają też prace nad instalatorem – m. in. też polską wersją, jeśli uda i się obejść problemy techniczne z naszymi "ogonkami" w ich wersji programu instalacyjnego (chodzi o dodatkowe komunikaty).
Aby nam umilić czas, na stronie MODa, w dziale download umieszczono oficjalną ścieżkę dźwiękowa do wspomnianego dema. Można też pobrać oficjalną tapetę do dema.

Na koniec fragment listu, na temat tłumaczenia i terminu wydania, który dostałem właśnie przed chwilą od asystenta producenta MODa:

"I can tell you, JA looks funny in Polish ;)

soon, very soon... possibly this week end already or the next, but not much later..."

  Demo MOD'a nadchodzi wielkimi krokami    (0)
 
 
2004-10-11 00:20 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: Dark Forces: A MOD for Jedi Academy

   Jak donoszą na oficjalnej stronie gry Dark Forces MOD jego twórcy, demo stoi tuż przed ujrzeniem świata dziennego. Obecnie kończone są prace nad programem instalacyjnym i poprawiane drobne błędy dźwiękowe oraz skryptowe.
Autorzy przewidują wydanie dema za około dwa tygodnie, po czym planowane jest wypuszczenie patcha korygującego ewentualne błędy.
Jednocześnie podany został stan ogólny modyfikacji na dzień dzisiejszy: wykonano już około 80% tekstur, 90% modeli, zestaw muzyczny oraz dźwiękowy jest kompletny. Połowa z 11 pozostałych map już znalazła się w imadłach warsztatów chłopaków z teamu.
Na listopad zapowiedziana została aktualizacja dalszych postępów w pracy nad modem.

UAKTUALNIENIE 2004-10-15: Jak donosi producent MODa gry Dark Forces, drugie demo otrzymało status złotego. Zakończyły się prace związane z tłumaczeniem i przygotowano program instalacyjny dema.

  Battlefront – problemy    (0)
 
 
2004-10-10 12:30 • Autor: mars 

   Jak można było zaobserwować, długo oczekiwana gra Star Wars Battlefront miała kilka i to poważnych wpadek podczas swojej premiery. Po pierwsze, problemy z instalacją – instalator nie widzi 2 i 3 płyty z grą. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zastosowanie najnowszego zabezpieczenia Starforce 3, przez co instalator wyrzuca błędy na napędach DVD-ROM i niektórych CD-ROM (tych starszych). Ten sam problem miały inne gry wydane z tym zabezpieczeniem. Jak obejść ten problem podano w oficjalnym e-mailu od LucasArts na tym forum.
Potem przyszedł czas na polską premierę i kolejny poważne problemy. Z niewidomych przyczyn nie dość że nie pojawiła się po polsku, to jeszcze z dużym poślizgiem – z tego co mi wiadomo, w tym drugim przypadku, były problemy z europejskim dystrybutorem gier LucasArts, firmą Activision. Ten sam dystrybutor podał błędne CD-key'e, przez co nie jest możliwa instalacja gry. Polski dystrybutor (firma LEM) od razu przystąpił do działania i zwrócił się o pomoc do LucasArts. Problem ma byś rozwiązany już w poniedziałek (mam nadzieję bo właśnie jadę do Wrocławia po tą grę).
Jak już przejdziemy te wszystkie problemy, może nam się przydać już pierwszy zestaw poprawek, które mają poprawić działanie gry w trybie Multiplayer. Więcej szczegółów oraz sam patch v1.01 znajdziecie na tej stronie (2.7 MB).
Mam nadzieję, że te wszystkie problemy Was nie zrażą i gra zapewni Wam dobra zabawę, którą się cieszą gracze z innych krajów. Podobno ilość sprzedanych kopii gry w samej Anglii zszokowała nawet firmę LucasArts.

  LucasArts i Sony Online Entertainment pracują ciężko...    (0)
 
 
2004-10-09 18:46 • Autor: VencjusZ • Źródło: Gamespot.com

  KOTOR II: The Sith Lords - "Pamiętnik projektanta 2"    (0)
 
 
2004-10-05 18:16 • Autor: mars • Źródło: KotOR II: The Sith Lords

   Wczoraj, LucasArts na oficjalnej stronie gry Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords umieścił drugą część "Pamiętnika projektanta". Jak można zauważyć, jest to dość modna ostatnio u nich forma przedstawiania relacji z produkcji, którą zapoczątkowano w przypadku gry Battlefront, (której, pomimo światowej premiery, wciąż nie ma w Polsce). Drugi wpis został dokonany przez kierownika projektu - Chrisa Avellone’a, który poświęcił go zawiłościom związanymi z tworzeniem gry i jej fabuły. Jak wiadomo, dziś gracze są wymagający, tym bardziej, że w tym przypadku chodzi o kontynuację hitu z 2003 roku, jakim był Knights of the Old Republic.
O tym procesie możecie poczytać po angielsku tutaj, traktując go jako zapowiedź gry z pierwszej ręki. Znajdziecie też tam szkice i nowe screeny z gry do niniejszego wpisu. Przypominam, że posiadacze konsoli Xbox, będą mogli się cieszyć tą grą w grudniu, a posiadacze komputerów PC, w lutym 2005 roku. Dalej też nie wiadomo, czy gra pojawi się też w polskiej wersji językowej.

UAKTUALNIENIE. Część druga Pamiętnika projektanta została przetłumaczona na język polski i można ją przeczytać tutaj. Życzę miłej lektury.

  Propozycja LucasArts    (0)
 
 
2004-10-03 15:43 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: LucasArts

   Firma LucasArts próbuje skłonić graczy, którzy przestali już grać w grę Star Wars Galaxies do ponownego odkurzenia płytek z grą i powrócenia do wielkiego świata tej wspaniałej MMORPG.
Gracze, którzy zakończyli rozgrywkę oraz wykupywanie subskrybcji przed więcej, niż 60 dniami mają okazję pograć przez 10 dni za darmo, aby wypróbować nowe ulepszenia, wprowadzone do świata gry. Są to:
- Nowe zadania dla Jedi, ekscytujące misje pozwalające osiągnąć stopień Mistrza Jedi.
- Nowe zadania i misje dla zwykłych graczy, między innymi scenariusze "Corellian Corvette" oraz "Deathwatch Bunker", obiecujące przygodę w stylu dobrych, starych Gwiezdnych Wojen, ze wspaniałymi nagrodami po ich ukończeniu.
- Ulepszone zdobywanie doświadczenia, wraz z nowym droidem pomocniczym, który jeszcze szybciej i przystępniej poprowadzi gracza przez misje wstępne.

10 dni darmowego okresu gry otrzymają gracze, którzy zdecydują się na wykupienie kolejnego abonamentu.

  Statystyki graczy online...    (0)
 
 
2004-10-01 21:52 • Autor: VencjusZ • Źródło: LucasArts

   Na oficjalnej stronie gry Battlefront zostało utworzone zestawienie najlepszych graczy tego tytułu. Tabele zostały stworzone zarówno na platformę PC jak i na PlayStation 2. Brak jednak zestawień na XBox, co jest zapewne sporym minusem dla graczy używających tej platformy. W razie pytań lub problemów posiadamy możliwość skorzystania z forum - LucasArts Game Discussion Forums.

  Drugie miejsce dla KOTOR II    (0)
 
 
2004-09-29 18:09 • Autor: mars • Źródło: TeamXbox

   Serwis TeamXbox opublikował listę dziesięciu najbardziej oczekiwanych tytułów na platformę Xbox. Na drugim miejscu znalazła się gra Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lord, kontynuacja hitu z 2003 roku. Na wspomnianą platformę gra ma się pojawić jeszcze w grudniu tego roku, a na PC w lutym 2005 roku.

Poniżej lista 10 najbardziej oczekiwanych gier na XBoxa:

1. Halo 2,
2. Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lord,
3. Prince of Persia: Warrior Within,
4. Need for Speed Underground 2,
5. Call of Duty: Finest Hour,
6. Dead or Alive Ultimate,
7. Lord of the Rings: The Third Age,
8. Mortal Kombat: Deception,
9. Ghost Recon 2,
10. Men of Valor.

Na stronie TeamXbox możecie poczytać o wyżej wymienionych grach.

  Jump to Lightspeed - wskocz na nową stronę    (0)
 
 
2004-09-24 08:44 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Wczoraj ruszyła oficjalna strona gry Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed. Zainteresowani znajdą na niej opisy statków jakie będą dostępne w grze do oblatania, nowe profesje związane z wprowadzeniem możliwości latania w uniwersum Star Wars Galaxies oraz możliwość poznania systemów w jakich przyjdzie nam latać. Są też dostępne opisy dwóch nowych ras. Oczywiście część z tych materiałów była już mniej więcej nam znana od jakiegoś czasu. W przyszłości mają się pojawić opisy misji w jakich przyjdzie nam brać udział.
Jump to Lightspeed będzie dodatkiem do gry Galaxies: An Empire Divided, która będzie wymagana do jego uruchomienia. Dlatego też w Polsce wznowiono ostatnio sprzedaż tej gry. Niestety kosztuje około 200 zł plus co miesięczny abonament za używanie serwerów, na których nasza postać będzie istnieć. Czyli jest to znakomita pozycja, ale dla bardziej zamożnych graczy.

  Bitwa o Galaktykę się rozpoczęła    (0)
 
 
2004-09-21 23:43 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: LucasArts

   Równocześnie z wydaniem Oryginalnej Trylogii na DVD w sklepach pojawiła się dziś gra Star Wars Battlefront. Na razie dostępna jest jedynie w Stanach Zjednoczonych. W nadchodzących dniach jednak trafi na półki w kolejnych krajach. W Polsce można się jej spodziewać w okolicach 29.09. Początkowo będzie sprzedawana tylko angielska wersja gry.

Na oficjalnej stronie gry w dziale Gallery zamieszczono również zabawny spot reklamowy przygotowany specjalnie dla telewizji.

  Nowa rasa dostępna dla graczy    (0)
 
 
2004-09-21 23:23 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: LucasArts

   Na stronie IGN.com zamieszczono pierwszy "Pamiętnik twórcy" gry Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed. Traktuje on o tworzeniu nowej rasy dostępnej dla graczy - Ithorian. Cały pamiętnik w języku angielskim znajdziecie tutaj. Jego polski przekład pojawi się u nas już wkrótce.

  Rzut okiem na nowe Moce    (0)
 
 
2004-09-15 21:14 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: LucasArts

   Poświęcona grom strona IGN.com zamieściła artykuł opisujący pokrótce zawiązanie akcji gry Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords oraz kilka nowych Mocy - Force Crush, Battle Meditation, Force Scream, Force Fury i Force Sight. Dodatkowo tekst zilustrowany jest screenshotami oraz filmem z rozgrywki.

"Wszystko zaczyna się w szpitalu na stacji Peragus, odległej placówce górniczej umieszczonej na asteroidzie. Po zasadzce Sithów zostałeś pozostawiony pewnej śmierci, ocalałeś jednak szczęśliwym zrządzeniem losu, nie pamiętasz tylko jak się znalazłeś w tym miejscu. Co gorsza utraciłeś swoje połączenie z Mocą..."

Tyle IGN.com, osoby znające angielski zapraszam do przeczytania całego artykułu.

  Aktualizacja strony oficjalnej    (0)
 
 
2004-09-14 15:45 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: LucasArts

   Na oficjalnej stronie gry Star Wars Battlefront dokonano aktualizacji działu "Pojazdy". Lista zawiera teraz szczegółowy spis jednostek każdej frakcji dostępnych dla graczy.
Nowości u Rebeliantów to speeder bojowy oraz zmodyfikowany Gian speeder. Żołnierze Imperium będą mogli już oficjalnie poszaleć w ATAT, Żołnierze Republiki w jego protoplaście AT-TE oraz czołgu bojowym TX-130S. Na koniec Separatyści otrzymali do dyspozycji STAP'a, Spider Walker'a oraz myśliwiec Geonosian.
Pełną listę pojazdów znajdziecie tutaj.

  Star Wars Battlefront - "Pamiętnik projektanta 6"    (0)
 
 
2004-09-14 14:32 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: LucasArts

   Jens Andersen, główny projektant gry Star Wars Battlefront opublikował na jej oficjalnej stronie swoje przemyślenia dotyczące projektu. Pokrótce opisał on pracę nad nim i podał garść informacji dotyczących powstawania gry. Na naszej stronie dodaliśmy dzisiaj polskie tłumaczenie.
Miłej lektury!

  KOTOR II - "Pamiętnik projektanta 1" - Demonstracja na E3    (0)
 
 
2004-09-13 15:27 • Autor: MadMad_The_Jedi_Knight • Źródło: LucasArts

   Witam wszystkich. Na oficjalnej stronie LucasArts, dotyczącej gry Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords zamieszczono w lipcu 2004 pierwszą część Pamiętnika Twórcy. Dziś możemy zaprezentować na naszej stronie jej polskie tłumaczenie. Artykuł traktuje o przedstawieniu na tegorocznych targach E3 działającej wersji demonstracyjnej KOTOR 2, jak również o jej planowaniu oraz powstawaniu. Życzę miłej lektury.

  Star Wars Battlefront - download    (0)
 
 
2004-09-12 01:36 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Wczoraj, na stronie gry Star Wars Battlefront został dodany dział download, gdzie można pobrać 4 tapety, wygaszasz ekranu (1.5 MB) oraz ikony. Posiadacze PCetów znajdą tam jeszcze jedną ciekawą informację, że już niedługo pojawi się tam demo gry na tą platformę. Przypominam, że światowa premiera gry już za 9 dni.
Aby podostrzyć sobie apetyt, możemy odwiedzić stronę swbattlefront.net, gdzie znajdziemy kilka nowych filmików prezentujących grę.

  Star Wars Battlefront - wymagania techniczne    (0)
 
 
2004-09-05 15:45 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Jakiś czas temu, na stronie LucasArts, zostało otwarte specjalne forum informacyjne do mających wyjść niedługo gier: Star Wars Battlefront, Star Wars Republic Commando, Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith LordsMercenaries.
W przypadku gry Star Wars Battlefront podano na forum wymagania techniczne tej gry oraz jest prowadzona dyskusja na temat edytorów do gry – jak widać fani już myślą o MODach.

  Star Wars Battlefront - już złoty    (0)
 
 
2004-09-02 23:29 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Jak donosi LucasArts, gra Star Wars Battlefront otrzymała status złotej na platformy PS2, Xbox i PC. Oznacza to, że gra powinna trafić do sprzedaży w dniu premiery Trylogii Gwiezdnych Wojen, 21 września 2004 roku. Gra przeznaczona dla jednego i wielu graczy, ma nam dać możliwość wzięcia udziału w historycznych bitwach znanych nam z 6 odcinków filmu Gwiezdne Wojny. Jako żołnierze jednej z czterech dostępnych stron konfliktu (Galaktycznego Imperium, Sojuszu Rebeliantów, Republikańskiej armii Klonów i Robotów bojowych Separatystów), wspomagani przez niegrywalnych Jedi i tubylców planet, na której nam przyjdzie walczyć. Każda nacja będzie miała różne klasy żołnierzy ze specyficznym wyposażeniem i uzbrojeniem dla niej oraz możliwością używania pojazdów naziemnych i jednostek latających. Więcej na temat klas żołnierzy danej strony konfliktu możecie poczytać tutaj, a w przypadku Imperium, zapraszam do przeczytania dodanego ostatnio artykułu na stronie IGN (po angielsku).
Gra ma się pojawić u nas w wersji PC po polsku w październiku tego roku. Więcej informacji na stronie naszego dystrybutora, firmy LEM.

  Dark Forces MOD - polska lokalizacja gry    (0)
 
 
2004-08-30 21:41 • Autor: mars 

   Zanim w Polsce pojawiła się pierwsza gra spod loga LucasArts Entertainment Company w ojczystym języku, Star Wars Knights of the Old Republic, było wiele dyskusji na temat tego, że powinny być tłumaczone. LA się nie zgadzało, więc padały propozycje fanowskich projektów. Jako takie powstawały z różnymi wynikami. Problem był w tym, że były to jednoosobowe projekty. Doświadczyłem tego tłumacząc Indiana Jones and the Emperor’s Tomb. Ale czas to zmienić. Z przyjemnością ogłaszam, że oficjalnie, pod logiem serwisu MARSite on-line i przy współpracy Bastionu Polskich Fanów SW, powstaje polska lokalizacja MODa (remake’u) pod Jedi Academy, wspaniałego hitu z końca 1994 roku, gry Star Wars Dark Forces. Obecnie trwają prace nad integracją MODa z polskim tłumaczeniem. Do końca nie było wiadomo czy język polski od razu będzie dostępny w opcjach gry, czy dopiero po pobraniu odpowiedniego modułu z naszych stron. Wynikało to z tego, że nie przewidziano testów polskiej wersji gry. Jedynie wiem, że działa (nie znają polskiego języka, więc nie wiedzą czy dobrze), więc w tym momencie zaryzykowałem godząc się na umieszczenie polskiej lokalizacji od razu. Remake gry Dark Forces tworzony jest przez fanów z całego świata, za zgodą LucasArts, który już przyznał jego autorom nagrodę za pierwsze demo – za najlepszy MOD. Jak widać, moja ekipa w składzie: NaVaR, Falcon, Anakin Skywalker (konsultanci) oraz Szuja - autor Indiana Jones Site (konsultacje językowe), Andaral (poparł mój projekt i zapewnił ludzi do pomocy) i Lord Sidious (który z uwagi na brak Internetu, pomógł jedynie przy napisach początkowych), mamy być z czego dumni, gdyż nasza lokalizacja jest nie tyle fanowską, co oficjalną. Oczywiście przed nami jeszcze sporo pracy, gdyż pełna wersja dopiero przed nami, ale mamy nadzieję, że nasza praca wam się spodoba w przypadku dema, które ma wyjść już nie długo. Jak mnie zapewnił asystent producenta, obecnie trwa ostateczny test drugiego dema, który powinien (według optymistycznej wersji) skończyć się do końca tego tygodnia. Zapraszam wszystkich na moją, oficjalną polską stronę gry Dark Forces MOD pod Jedi Academy, gdzie możecie się zapoznać z relacją z prac nad tym fanowskim projektem i zobaczyć pierwsze polskie screeny oraz na forum serwisu MARSite on-line, gdzie możecie podyskutować choćby nad tym, czy należy też przetłumaczyć tytuł gry.

UAKTUALNIENIE
Niestety, nie ma szans na premierę dema w najbliższy weekend. Projektant plansz doznał poważnej kontuzji podczas gry w paint balla, przez co tempo prac nieco zwolni. Według producenta, najbliższym realnym terminem na premierę drugiego dema, jest trzeci weekend września.

  Programiki do Escape from MI i innych przygodówek    (0)
 
 
2004-08-28 19:09 • Autor: mars • Źródło: Quick & Easy

   Kiedy grałem w Escape from Monkey Island, denerwowała mnie niska jakość (rozdzielczość) postaci, która słabo się komponowała z wysokiej jakości tłami. Jakiś czas temu natrafiłem na stronę z ciekawymi narzędziami do gier przygodowych LucasArts. I tak, znajdziemy tam program, za pomocą którego możemy zmienić rozdzielczość postaci i innych elementów pierwszoplanowych (nawet do rozdzielczości 1600x1200). Mowa o programie EMI Launcher, który w wersji 1.0 możecie pobrać tutaj oraz ze strony: Quick & Easy (550 kB).
Oczywiście można tam znaleźć też inne ciekawe programy do wspomnianej już gry, jej poprzedniczki – The Curse of Monkey Island (CMI Launcher - z poprawioną opcją odtwarzania filmików pod Windowsem 2000/XP) oraz do gry Grim Fandango i innych starych przygodówek firmy LucasArts. Dodatkowo do każdego programu z tej strony, dołączono jego kod źródłowy (jakby ktoś miał ochotę go rozbudować).

Na temat przygodówek LucasArts Entertainment Company możecie podyskutować na forum.

  Dark Forces MOD - uaktualnienia na oficjalnej stronie    (0)
 
 
2004-08-25 00:19 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD

   Sądząc po zmianach na oficjalnej stronie MODa gry Dark Forces, premiera drugiego dema z 3 pierwszymi mapami już nie długo. Autorzy zapowiadali, że chcą, aby demo wyszło do końca sierpnia, ewentualnie na początku września. Według najnowszych informacji, obecnie trwają prace związane z poprawianiem wykrytych usterek, które usunięto już w 75%. Twórcy chcieliby, aby ostateczny test mógł rozpocząć się podczas najbliższego weekendu.
Na razie możemy na ich stronie znaleźć sporo nowych screenów z map, które znajdą się demie oraz z mapy: X: Zemsty Jabby i z menu (główne podobne do tego z Jedi Academy, pozostałe zachowane w stylu oryginalnego Dark Forcesa). Screeny pokazują jak dużą inwencją twórczą wykazali się twórcy remake’u, w pełni korzystając z możliwości silnika gry Jedi Academy. Z wielką niecierpliwością czekam na możliwość zobaczenia dema w akcji. Nie mam za złe autorom, że mają takie opóźnienia, gdyż robią MODa w wolnym czasie. Screeny prezentują wysoki poziom, więc możemy spodziewać się produkcji godnej nie jednej firmy wydającej gry.

  Nowa planeta w KotOR II    (0)
 
 
2004-08-24 19:56 • Autor: ShVagYeR • Źródło: LucasArts

   Na oficjalnej stronie LucasArts gry Knights of the Old Republic II pojawił się opis planety Telos, która mocno ucierpiała podczas Wojny Domowej Jedi w wyniku bombardowania orbitalnego, a teraz jej ekosystem jest odbudowywany przez Ithorian. W tym miejscu można ściągnąć krótki film (6 MB) prezentujący scenerię Telos.

UAKTUALNIENIE 2004-08-28: pełny opis planety po polsku, jest dostępny tutaj.

  Battlefront - demo na PS2    (0)
 
 
2004-08-17 00:21 • Autor: mars • Źródło: SWBATTLEFRONT.NET

   Jak donosi serwis swbattlefront.net, w jednym z oficjalnych magazynów do PlayStation pojawiło się demo gry Star Wars Battlefront na PlayStation 2. Relację na temat tego dema możecie przeczytać tutaj oraz pod tym adresem. Oba są po angielsku.

  Restrukturyzacja firmy LucasArts    (0)
 
 
2004-08-14 21:02 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Wczoraj LucasArts potwierdził, że trwa "wewnętrzna restrukturyzacja studia rozwojowego", którą zapoczątkował prezes firmy Jim Ward, który objął to stanowisko na początku maja. On po krytycznej ocenie interesów firmy, uznał, że niezbędne są zasadnicze zmiany. Mianował on Petera Hischmanna na wiceprezesa ds. rozwoju produktu, który ma doglądać wewnętrznych i zewnętrznych produkcji. Hirschmann pracuje już dla LucasArts od dwóch lat i był zaangażowany przy Secret Weapons Over Normandy i przy jeszcze niewydanych grach: Star Wars BattlefrontMercenaries. Wcześniej pracował dla Electronic Arts, gdzie pracował przy serii Medal of Honor. Dalszym wynikiem zapoczątkowanej przez niego zmian, było zwolnienie 31 ludzi (w sumie od kwietnia pracę straciło 79 pracowników) i skoncentrowanie spółki na mniejszej ilości opracowywanych tytułów (wcześniej zaniechano produkcji gier: Sam & Max Freelance Police i Full Throttle II: Hell on Wheels). Prawdopodobnie, to nie koniec zmian w firmie.
Należy też wspomnieć, że ważna niegdyś na rynku firma LucasArts, która sama opracowywała wszystkie gry, które w większości były wielkimi hitami, od jakiegoś czasu zleca wykonywanie gier innym firmom, np.: Indiana Jones and the Emperor’s Tomb zastała opracowana przez firmę The Collective, Star Wars Knights of the Old RepublicBioWare Copr., Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith LordsObsidian Entertainment Inc., Star Wars Battlefront - Pandemic Studios, czy Jedi OutcastJedi Academy opracowane przez Raven Software.

Zapraszam do dyskusji na temat przyszłych losów LucasArts na forum.

  Mapy, skiny, programy do JA...    (0)
 
 
2004-08-03 19:00 • Autor: VencjusZ 

   Dziś w rozdziale poświęconym grze "Jedi Knight: Jedi Academy" został dodany nowy link w menu. Konkretnie zwany "Do pobrania". Znajdziecie tam wszystko co jest potrzebne do gry przez sieć, a nawet więcej...

  Atuty ras w Galaxies...    (0)
 
 
2004-08-03 07:51 • Autor: VencjusZ • Źródło: SONY ONLINE

   Dziś na oficjalnej stronie gry "Star Wars Galaxies" ukazała się tabela z wyszczegulnionymi atutami ras w grze. Każda rasa, a jest ich siedem, posiada dziewięć róznych atutów.

  Battlefront - opis Republikańskiej Armii Klonów    (0)
 
 
2004-08-01 15:05 • Autor: mars • Źródło: IGN Entertainment

   Ostatnio, na stronie IGN.com pojawił się opis kolejnej frakcji, jaką spotkamy podczas grania w Star Wars Battlefront. Jako trzecia została opisana Republikańska Armia Klonów. Ten opis, jak i wcześniejsze, w wersji oryginalnej znajdziecie na wspomnianej już stronie IGN.com. Słabiej znających język angielski zapraszam na stronę gdzie są opisy po polsku do tej gry.

Zapraszam do dyskusji na temat gry Star Wars Battlefront na forum.

  Łatka do "Star Wars Galaxies"    (0)
 
 
2004-07-28 15:11 • Autor: VencjusZ • Źródło: SONY ONLINE

   Ukazał się nowy patch do "Star Wars Galaxies". Tym razem jest to wersja 9.2, o nazwie "Wookiee Armor". Więcej szczegułów możecie się dowiedzieć na witrynie "Star Wars Galaxies". Jak sama nazwa wskazuje, zmieni on nieco formułę pancerzu.

  Secret Weapons... uaktualnienie strony...    (0)
 
 
2004-07-28 14:28 • Autor: VencjusZ • Źródło: LucasArts

   Po 48 godzinach milczenia powracam z uaktualnieniem dzału poświęcniego grze "Secret Weapons over Normandy". Znajdziecie tam wiele poddziałów, które napewno zainteresują miłośników symulacji lotów. Opis miejsc, broni, modeli... wszystko zostało przygotowane specjalnie dla Was.

  ScummVM 0.6.1    (0)
 
 
2004-07-28 14:24 • Autor: mars • Źródło: ScummVM

   Jest już nowa wersja programu ScummVM wersja 0.6.1, którą można pobrać z tej strony. Dla tych, co jeszcze nie słyszeli o SCUMM, przypominam, że jest to technologia opracowana na potrzeby gry przygodowej Maniac Mansion (SCUMM – Script Creation Utility for Maniac Mansion), wykorzystywana we wszystkich grach przygodowych firmy LucasArts (pisałem już o tym dwa lata temu w artykule: "SCUMM XXI-go wieku". Niniejszy program, ScummVM, umożliwia nam granie w te klasyczne już gry, na nowszych sprzętach. Oprócz tego, że emulują nieistniejące już karty muzyczne, za pomocą odpowiednich opcji, poprawiają grafiką. Program ma swoje menu, za pomocą którego, za pierwszym razem podajemy ścieżkę do gry i wybieramy opcje, z jakimi gra ma się uruchamiać. Gra i jej stawienia są zapamiętywane, więc nie musimy tego rytuału odstawiać za każdym razem.
Najnowsza odsłona tego programu wprowadza następujące zmiany:

Poprawiono błędy występujące na 64-bitowych maszynach,

poprawiono błędy z dźwiękiem w grach: Curse of Monkey Island, Full ThrottleThe Dig,

problemy z zapisem gry Broken Sword 1 do złego katalogu,

błedy w międzynarodowych wersjach gry Simon the Sorcerer,

problemy z plikami z filmikami dźwiękowymi OOG Vorbis w niektórych grach,

i wiele innych błędów.Pełna listę obsługiwanych gier oraz dane w jakim stopniu, znajdziecie na tej stronie.

Na koniec zapraszam na forum do dyskusji na temat starych gier przygodowych LucasArts o przygodach Indiany Jonesapozostałych (Mankey Island, Maniac Mansion, Sam and Max, Full Throttle, itd.) oraz o technologii SCUMM.

  Star Wars: Episode III – nowa gra    (0)
 
 
2004-07-28 01:17 • Autor: mars • Źródło: TheForce.Net

   Dziś do europejskich agencji trafiło doniesienie prasowe od LucasArts na temat gry Star Wars: Episode III. Gra ma się pojawić 5 maja 2005 roku, na dwa tygodnie przed premiera trzeciej części Gwiezdnych Wojen.
Będąca w trakcie produkcji gra, będzie grą akcji/przygodową z widokiem w trzeciej osobie, gdzie będziemy mogli się wcielić w postać Anakina Skywalkera i Obi-Wana Kenobi’ego. Gracz będzie mógł się posługiwać zdolnościami Jedi, wliczając do nich niszczącą Moc i zaawansowane techniki walki mieczem świetlnym – atakując i broniąc się nim. Wcielając się w postać Anakina, gracze wyzwolą w sobie ciemną stronę mocy i będą bezwzględni w posługiwaniu się mieczem i Mocą. Zaś ci, którzy wcielą się w Obi-Wana, będą walczyć, w obronie galaktyki przed mrokiem, posługując się zdolnościami jasnej strony mocy, zadając dokładne ciosy mieczem i używając Mocy do kontroli nad wrogiem.

Twórcy gry blisko współpracują z ekipą pracującą nad filmem (z koordynatorem walk Nickiem Gillardem), aby stworzyć jak najbardziej autentyczną walkę na miecze świetlne, z choreografią i wyczynami kaskaderskimi wziętymi bezpośrednio zvfilmów. Gra ma zabrać graczy do miejsc nigdzie jeszcze nie widzianych, ale które dadzą wgląd na lokacje, jakie napotkamy w filmie Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów, którego światowa premiera ma się odbyć 19 maja 2005 roku.
Niewielki wgląd na przebieg prac nad grą, będą mieć nabywcy oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen na DVD, 21 września tego roku. Zobaczymy tam relacje z podróży twórców gry na plan zdjęciowy do Australii, gdzie obserwowali ekipę, w celu uzyskania niespotykanych jeszcze efektów w żadnej innej grze w świecie Gwiezdnych wojen.

Pełną wersję doniesienia prasowego w oryginale możecie przeczytać tutaj, a ja zapraszam na forum, gdzie możecie podyskutować na temat gry.

  Star Wars i LEGO    (0)
 
 
2004-07-28 00:15 • Autor: mars • Źródło: TheForce.Net

   W ostatnim czasie LucasArts zleca produkcję gier różnym firmom. Tym razem padło na firmę, która od długiego już czasu wykorzystywała temat Star Wars. Mowa o klockach LEGO. Teraz przyszedł czas na grę, w świecie klocków. Pojawiły się filmiki pokazujące, jak gra będzie wyglądała. Możecie je zobaczyć tutaj. Więcej o grze możecie po angielsku poczytać tutaj lub po polsku na Bastionie.

  KotOR II: The Sith Lords – nowy trailer    (0)
 
 
2004-07-27 20:34 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Dzisiaj LucasArts udostępnił na swojej stronie trailer do gry Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lord. W pierwszej części, możemy wysłuchać planów ekspansji Sithów. Co prawda ten fragment historii gry już znamy: z ich rąk zginęli już wszyscy Jedi, został tylko jeden. I ten jeden musi zadecydować o swojej przyszłości w galaktyce, czy przyłączy się do nich, czy jako Jedi stanie im na drodze. Oczywiście mowa o Tobie. Możemy zobaczyć też przyszłych członków naszej grupy i kilka lokazji w jakich przeżyjemy naszą przygodę.
Druga część trailera, pokazuje nam jak gra będzie wyglądała. Wydaje się na bardziej dynamiczną, ale może to złudzenie, jakie daje nam zmontowany filmik. Ale trzeba przyznać, że wzmaga apetyt. Trailer możecie zobaczyć na stronie producenta, na stronie gry, w dwóch wersjach: 320x245 (4,2 MB) i 640x480 (18,5 MB).

  Indiana Jones and the Iron Phoenix    (0)
 
 
2004-07-27 13:08 • Autor: mars • Źródło: Mixnmojo

   Okazało się, że LucasArts planował wydać sequela do gry Indiana Jones and the Fate of Atlantis, opartego na tej samej technologii. Prace nad Indiana Jones and the Iron Phoenix prowadzone były w latach 1993-1995. Powodami zaniechania produkcji podobno było:

LucasArts pracował nad ta gra wraz z Kanadyjską firmą, która nie miała doświadczenia w tej dziedzinie i prawdopodobnie uszkodziła projekt,
Programista Aric Wilmunder, który pracował nad silnikiem SCUMM i był jednym z głównych projektantów, odszedł. On pomógł napisać opowiadanie głównemu artyści, Bill’em Stoneham’em oraz ludziom odpowiadającym za Fate of Atlantis: Joe’owi Pinney’owi i Hal’owi Barwood;owi.
Anson Jew głównym animatorem postaci. Jego projekt był stylizowany na sposób Art Deco (podobny do tego z serialu TV Barmana w latach 90tych ubiegłego wieku). Z drugiej strony był Bill Sthoneham, główny artysta odpowiedzialny za tła, które robił je w sposób realistyczny. Niestety te dwie odmienne metody nie chciały w żaden sposób ze sobą współgrać.
Niektórzy członkowie zespołu, w tym Stoneham gardzili animacjami w stylu Art Deco i chcieli zamiast nich użyć obrazu live-action w grze. Zatem firma zrobiła próbne zdjęcia, żeby zobaczyć jak to będzie wyglądało. Z uwagi, że nie zaangażowanoby Harrisona Forda, FMV wypadłyby raczej blado.
Ostatecznie projekt padł gdy prezes firmy został pouczony przez niemieckiego dystrybutora LEC, że ta gra nie będzie mogła być tam sprzedawana. Prawa Niemieckiej cenzury zabraniają sprzedawania jakichkolwiek zabawek (włącznie z grami), które pokazują Nazistów. Wcześniejszą grą Indiana Jonem udało się jakoś wprowadzić dzięki usunięciu z gry swastyk i wszelkich odniesień do Hitlera. Niestety w przypadku historii w Iron Phoenix, Nazistowscy żołnierze bili integralną częścią gry, przez co gra nie miała szans, aby być tam sprzedawana.

Ostatecznie Iron Phoenix została wydana w czterech częściach jako komiks przez Dark Horse Comics.
Więcej o grze możecie poczytać tutaj.
Zapraszam też do dyskusji na temat zaniechanej produkcji gry na forum.

  KotOR II - Mira & Sion    (0)
 
 
2004-07-26 15:47 • Autor: VencjusZ • Źródło: LucasArts

   Na naszej witrynie zostały zamieszczone polskie odpowiedniki opisów Miry i Sion'a, którzy będą jednymi z bohaterów "Knight of the Old Republic II: The Sith Lords". Orginalne teksty znajdują sie na oficjalnej stronie LucasArts.

  Republic Commando z postacią z Epizodu III.    (0)
 
 
2004-07-26 12:53 • Autor: mars • Źródło: IGN Entertainment

   Na stronie IGN XBox pojawił się nowy filmik do gry Star Wars Republic Commando, z komentarzem producenta. Co ważne, filmik wprowadza postać, którą zobaczymy w epizodzie 3: "Revenge of the Sith" ("Zemsta Sithów"). Mowa o generale Wookiech - podobno będzie nazywał się Tarful, który pod koniec demonstracji uwalnia się od ochroniarzy Grievousa. Filmiki możecie zobaczyć na stronie tutaj, w rozdzielczości 320x240, w wersjach: Windows Media (47.2 MB) i Quick Time (101.4 MB). Na wspomnianej stronie znajdziecie też krótki artykuł o trailerze.

  Dark Forces MOD demo - data premiery potwierdzona    (0)
 
 
2004-07-25 22:37 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD

   
Po około 14 miesiącach, Christoper "Chrustec" Glerum, wykonawca przerywników filmowych do MODa gry Dark Forces, skończył prace nad pięciominutowym filmikiem. Scenka przedstawia Dartha Vadera, generała Mohca, Dark Trooperów, Mon Monhma'ę i oczywiście Kyle'a Katana, którą zobaczymy zanim przystąpimy do drugiej misji (Talay). W najbliższym czasie powinny pojawić się screeny z tego filmiku. Na temat tego projektu i innych Chrusteca zapraszam na jego stronę.
Oprócz Christopera, spore postępy poczyniła cała ekipa, przy tworzeniu oczekiwanego dema z trzema pierwszymi mapami. Darth Linux potwierdził, że demo powinno wyjść najpóźniej pod koniec sierpnia, ale może wyjść wcześniej.

  Merceneries - czym postrzelamy?    (0)
 
 
2004-07-25 11:57 • Autor: VencjusZ • Źródło: LucasArts

   LucasArts ukazał na światło dzienne trzy postacie którymi będziemy mieli możliwość grać w grze "Merceneries" na platformę XboX oraz PlayStation 2. Posiadamy także możliwość dowiedzenia się kilku ciekawych wzmianek na temat naszych głównych wrogów z CLUBS. Do naszej dyspozycji mamy Amerykanina, Szweda oraz "niewinną" Brytyjkę, dodatkowe ciekawostki można znaleźć na Forum.

  KotOR II: the Sith Lords - nowe charaktery...    (0)
 
 
2004-07-24 10:55 • Autor: VencjusZ • Źródło: LucasArts

   Na oficjalnej stronie LucasArts zostały ujawnione dwie nowe postacie, które najprawdopodobniej w lutym będziemy mogli podziwiać na swych ekranach grając w Knights of Old Republic: the Sith Lords. Opis i wygląd dwóch zupełnie odmiennych charakterów, znajdziecie w jednym z działów witryny LucasArts. Ponadto jest tam zamieszczona bardzo ładna tapeta związana z tym wspaniałym RPG.

  Jump to Lightspeed - beta testy    (0)
 
 
2004-07-23 22:27 • Autor: VencjusZ • Źródło: SONY ONLINE

   Powstał nowy dodatek zwany "Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed Beta". Jak sama nazwa mówi jest to zaledwie wersja próbna, dotychczas nieudostępniana publicznie. Jednakże w bliskiej przyszłości powinny rozpocząć się testy z udziałem wybranych graczy. Ciekawskich zapraszamy także na witrynę gry "Star Wars Galaxies".

  Star Wars Battlefront prapremiery    (0)
 
 
2004-07-22 12:18 • Autor: mars • Źródło: SWBATTLEFRONT.NET

   Ostatnio stało się modne publikowanie różnych prapremierowych wypowiedzi na temat gier przez ludzi, którzy pracują przy ich produkcji, lub mieli okazję widzieć program w akcji. Ostatnio na stronie do gry Star Wars Battlefrontwww.swbattlefront.net możemy znaleźć ich kilka. Jedną z tych wypowiedzi przetłumaczyłem i możecie ją przeczytać tutaj lub na stronie do gry, w dziale "Z produkcji gry" Battlefront. Tekst potwierdził moje przypuszczenia w sprawie wersji na PC. Wyjdzie ona później niż wersje konsolowe. Niestety nie wiadomo kiedy, wiadomo, że twórcy mają jeszcze sporo roboty z tą wersją, gdy te na inne platformy są już na wykończaniu i jest szansa na wspólną premierę gry wraz z planowaną na 21 września premierę oryginalnej trylogii na DVD.

  LucasArts Insider #47    (0)
 
 
2004-07-13 23:17 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Jest już kolejna część LucasArts Insider, w którym zapowiedziano jutrzejsze aktualizacje, jakie mają zostać jutro dokonane na ich stronie. I tak, w przypadku gry Star Wars Battlefront zostaną przedstawione dwie nowe planety (opis i screeny) i kilka nowych szczegółów dotyczących akcji. W przypadku Star Wars Knights of The Old Republic II: The Sith Lords, poznamy nowy obszar gry oraz zostanie nam przedstawiony Darth Sion. Star Wars Galaxies - Jump to Lightspeed przedstawi nam nowe gatunki, jakie napotkamy w grze, a Star Wars Republic Commando przedstawi nam naszych wrogów - Super Battledroids oraz da nam możliwość pierwszego wglądu na stację na Geonosian dla tych gotowych do boju wojowników. Aktualności nie ominą też strony gry konsolowej Mercenaries (screeny, przeciwnicy).
W najnowszym Insiderze znajdziemy też reklamę nowego, ekskluzywnego magazynu SURGE, który zarejestrowani na stronie LucasArts, mogą nabyć w niższej cenie - 33% taniej, czyli za 12$ + 7$ dla ludzi spoza USA, za sześć kolejnych numerów. Magazyn ma zawierać informacje z prawej ręki na tematy gier - relacje z ich produkcji, artykuły, oceny, itp. Na okładce możemy zobaczyć temat numeru, czyli grę Battlefront.

  Problemy z Dark Forces MOD    (0)
 
 
2004-07-11 19:28 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD

   Muszę przyznać, że szczęście autorom MODa gry Dark Forces pod Jedi Academy nie sprzyja. Gra miała wyjść już podczas zeszłorocznych wakacji, ale biorąc pod uwagę ilość pracy z jej produkcją i to, że jest to projekt nie komercyjny, można było przewidzieć poślizg. Do wydłużenia czasu prac nad grą, przyczyniła się zmiana podejścia do niej. Autorzy postanowili wykorzystać możliwości nowego silnika i moc dzisiejszych komputerów, i wypełniają mapy elementami, których w oryginale nie było. Musimy się pogodzić z tym, że gra nie trafi tylko do fanatyków tego przeboju z początku lat 90-tych ubiegłego wieku, więc puste przestrzenie nie wyglądałyby atrakcyjnie dla nowych graczy. Z tego co widziałem, zmiany moim zdaniem są korzystne.
Jaku już wiadomo od jakiegoś czasu, ma się pojawić demo z 3 pierwszymi mapami. Termin ich wydania się ciągle odwleka, gdyż po testach przyszedł czas na szlifowanie różnych elementów. Niestety ostatnio wynikły też nowe problemy, na które nikt nie miał wpływu. Chodzi o kradzież komputera od projektantów poziomów, które zostały odzyskane, ale niestety stracono dane związane z wprowadzonymi ostatnio poprawkami (nie mieli zrobionej kopii bezpieczeństwa). Problemy ze sprzętem nie ominęły też autorów przerywników filmowych - nie miał miejsca na dokonanie renderingu filmu. I na koniec jeszcze problemy z kartą graficzną producenta MODa.
Mimo tych problemów, zespół nie stracił zapału do pracy i dalej ostro pracują nad doszlifowaniem dema. Producent nie chce składać żadnych obietnic, ma jednak nadzieję, że demo zostanie wydane do końca sierpnia. Autorzy są wdzięczni za cierpliwość.

Osobiście nie zraziłem się pomimo tak powolnych postępów w pracy. Dla mnie Dark Forces to coś więcej niż zwykły MOD. Ta gra odegrała wielką rolę w moim życiu i dalej będę na nią cierpliwie czekał. Podobają mi się wyniki ich pracy widoczne na ich stronie.

  Star Wars Battlefront - "Pamiętnik projektanta 5"    (0)
 
 
2004-07-08 15:14 • Autor: mars • Źródło: SWBATTLEFRONT.NET

   Czym by były Gwiezdne Wojny bez znanej wszystkim ścieżki dźwiękowej Johna Williamsa i całej oprawy dźwiękowej (odgłosów pojazdów, broni, ojczystych języków postaci różnych gatunków, itd.). To samo tycz się gier. O tym, jak przebiegał proces projektowania oprawy dźwiękowej do gry Star Wars Battlefront, możecie poczytać już w piątej odsłonie "Pamiętnika projektanta". Możecie pobrać też przykładowe odgłosy opracowane przez zespół Nicka Pecka, głównego projektanta dźwięku, który dokonał tego wpisu. Ten wpis, jak i poprzednie, znajdziecie przetłumaczone na stronie: "Z produkcji gry".

  Monkey Island 2: LeChuck's Revenge    (0)
 
 
2004-07-07 20:32 • Autor: mars 

   Zemsta Lechucka jest drugą częścią niesamowitej serii gier przygodowych zatytułowanej "Monkey Island". Dziś doczekała się ona swojej strony, dzięki Lordowi Sidiousowi, który, tak samo jak i do The Secret of Monkey Island, napisał jej recenzję. Zapraszam na wspomniane już strony oraz na strony pozostałych gier z tej serii: The Curse of Monkey IslandEscape from Monkey Island. Pozdrawiam fanów Małpiej Wyspy i pamiętajcie: "The Monkey are listening...".

  Star Wars Battlefront Box    (0)
 
 
2004-06-24 20:34 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Znany jest już oficjalny wygląd okładki opakowań do gry Star Wars Battlefront. Możecie go zobaczyć tutaj, oraz na oficjalnej stronie gry.

  The Secret of Monkey Island    (0)
 
 
2004-06-19 14:50 • Autor: mars 

   Zapraszam na nowa stronę, ale do starej gry The Secret of Monkey Island, która zapoczątkowała niesamowita serię przygodówek: LeChuck's Revenge - Monkey Island 2, The Curse of Monkey IslandEscape from Monkey Island (ta ostatnia została oparta już na środowisku 3D). Strona powstała dzięki Lordowi Sidiousowi, który podesłał mi kilka brakujących recenzji i które mam zamiar wkrótce umieścić na stronie.

Dzięki Lordzie Sidious.

Zapraszam do dyskusji na temat jednej z najsłynniejszych serii gier na świecie na forum.

  Rebublic Commando - przeniesiona premiera    (0)
 
 
2004-06-16 16:59 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   LucasArts słynie z przesuwania terminów wydania gier. Zdarza się, że premiera przesuwana jest nawet kilka razy. Tym razem padło na Republic Commando. Zgodnie z informacjami z oficjalnej strony gry, jej premiera przeniesiona została na początek 2005 roku, a dokładniej na zimę.
Czekając na ten świetnie zapowiadający się tytuł, zapraszam do dyskusji na temat Republic Commando na forum.

  Battlefront - szczegóły rozgrywki dla jednego gracza    (0)
 
 
2004-06-16 13:36 • Autor: mars • Źródło: SPOnG.com

   LucasArts podjął się wydania gry w stylu epickiego FPS (First Person Shooter), spopularyzowanego przez Battlefield 1942. Co chwilę na światło dzienne wychodzą coraz to nowe fakty dotyczące świtnie zapowiadającej się gry Battlefront. Tym razem fakty dotyczą rozgrywki dla jednego gracza, które zostały opublikowane na stronie http://news.spong.com. Operacie na założeniach z gry Batlefield, zaowocuje potężnymi bataliami multiplayer, ale należy się też liczyć z faktem braku graczy z Internetu. Tutaj pomogą nam kampanie przygotowane dla jednego gracza (Single Player). Te zostały podzielona na trzy rodzaje: "Bezzwłoczna operacja", "Kampania Historyczna" i "Podbijanie galaktyki", w których to napotkamy postacie oraz inne elementy znane z "Gwiezdnych Wojen". Z tym wszystkim spotka się też w rozgrywce Multiplayer.

Bezzwłoczna operacja
Rozgrywka będzie zaopatrzona w opcję szybkiego uruchamiania rozgrywki, przez co gracz od razu trafi do na pole waliki, gdzie wszelkie opcje gry zostaną automatycznie dobrane przez grę (losowo wybrana frakcja, czy planeta).

Kampania Historyczna
Ten rodzaj rozgrywki ma do dyspozycji 17 oddzielnych misji, w których to scenariusze bitwy, będą opierały się na najważniejszych bitwach w historii uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wliczają się tutaj bitwy "Wojen klonów", gdzie na przeciw siebie staną żołnierze Republiki i oddziały separatystów, aby przejąć kontrolę nas małą grupa republikańskich planet oraz inwazja Imperium na Yavin i powstanie Rebelii na Endor.

Podbijanie galaktyki
Ten tryb rozgrywki będzie doskonałą opcją do wyboru dla graczy, którzy chcą wziąć udział w bitwach na szeroka skalę, opartych na utrzymaniu przez dłuższy okres punktów strategicznych. Cel jest prosty: przejęcie całej galaktyki, planeta po planecie. Jedna grupa (strona konfliktu) broni planety, drugi atakuje i usiłuje ją przejąć. Utrzymanie planety przez jakiś czas, daje zwycięskiej stronie premie takie jak zdolność do obsługi Gwiazdy ¦mierci, albo walki u boku Luke'a Skywalkera lub Dartha Vadera.


  Star Wars Battlefront - "Pamiętnik projektanta 4"    (0)
 
 
2004-06-12 17:11 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Kolejny miesiąc minął, zatem czas na następny, tym razem już czwarty wpis do tak zwanego "Pamiętnika projektanta" gry Star Wars Battlefront. Tym razem o swoim zakresie prac opowie Dean Beton, główny artysta. On i jego zespół odpowiada za modelowanie terenu, postaci i pojazdów. Ten wpis, jak i poprzednie znajdziecie w dziale "Z produkcji gry".

  KotOR II: The Sith Lords - nowa planeta Dxun    (0)
 
 
2004-06-12 13:16 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Na oficjalnej stronie gry Knights of the Old Republic II: the Sith Lords pojawiły się pierwsze screeny pokazujące jak będzie wyglądała całkiem nowa planeta - Dxun, którą przyjdzie nam odwiedzić w drugiej części znakomitej gry RPG. Zainteresowanych zapraszam na stronę oficjalna stronę gry.

  Star Wars Battlefront - nowe trailery    (0)
 
 
2004-06-11 01:11 • Autor: mars • Źródło: SWBattlefront.net

   Jak podaje serwis SWBattlefront.net, pojawiły się nowe trailery do gry Star Wars Battlefront. Przedstawiają one plenery Kamio i Hoth, gdzie między innymi przyjdzie nam walczyć.

  Sonda: za jakie gry lubicie LucasArts    (0)
 
 
2004-06-08 18:32 • Autor: mars 

   Nie dawno, mój serwis dorobił się własnego forum, które oprócz dyskusjom, ma również służyć przeprowadzaniu sond.
Zacznijmy od firmy, której głownie poświęcona jest mój serwis, czyli LucasArts Entertainment Company. LucasArts wydał już wiele gier. Jedne były lepsze, inne gorsze. Tak się składa, że te gry możemy podzielić na kilka grup tematycznych. Mnie zastanawia, która z tych grup najbardziej Wam przypadła do gustu i dlaczego. Zagłosować i wypowiedzieć się możecie tutaj.

  Star Wars Battlefront - zmiany w jednostce Rebeliantów    (0)
 
 
2004-05-28 22:27 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Armia Rebelii nie będzie miała w swoich szeregach szpiega Bothan'ina. Do takiego wniosku doszedł producent gry Star Wars Battlefront, firma LucasArts. Rolę szpiega przejął strzelec wyborowy, któremu dodano odpowiedni ekwipunek i ubranie na przebranie, dzięki czemu łatwiej będzie mu dostać się do obozu przeciwnika. Poza tym, apteczki będą roznoszone przez pilotów, a nie jak wcześniej planowano przez przemytników. Zmiany dotyczą też uzbrojenia. Uzupełniono ich nazwy na przykład o typ broni oraz dodano innym jednostkom broń, której wcześniej nie miały. Najpopularniejszy stał się Detonator Termiczny Merr-Sonn klasy A, który teraz znalazł się w ekwipunku każdej jednostki. Dodano nowe miny. Szczegóły znajdziecie w opisie gry.

  Star Wars Battlefront - opis dwóch stron konfliktu    (0)
 
 
2004-05-28 12:08 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Aby umilić nam czas, LucasArts Entertainment Company co jakiś czas wypuszcza nowe informacje na temat produkowanych gier. Najbardziej uprzywilejowana jest gra Star Wars Battlefront. Jakiś czas temu opublikowali opis jednej ze stron po jakiej gracz będzie mógł się opowiedzieć. Mowa o Rebeliantach. Na początku tygodnia, udostępniono kolejny opis, tym razem armii Robotów bojowych Separatystów. Oba przetłumaczone teksty znajdziecie na stronie z opisem gry.

  Na pięć minut przed wydaniem dema Dark Forces MOD    (0)
 
 
2004-05-28 11:12 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD

   Jak informuje Darth Linux, producent MODa gry Star Wars Dark Forces MOD pod Jedi Academy, w ciągu ostatnich dni, zespół pracujący nad remake'm, poczynił znaczne postępy. Obecnie czekają na zakończenie prac nad ostatnimi pięciominutowym przerywnikiem filmowym oraz na wprowadzenie mniej i bardziej poważniejszych poprawek.
Jak dalej informuje producent, przejrzał zawartość MODa w celu usunięcia plików zbędnych w demie. Po tym zabiegu, demo zajmuje 112 MB (bez wspomnianego filmiku), który ma zająć kolejne 20 MB. Sumując, będzie trzeba ściągnąć około 135 MB.
Demo będzie spakowane ZIPem i podzielone na 6 plików. Na oficjalnej stronie MODa można zagłosować, czy ma być wydane w 25 MB plikach, czy jako 135 MB całość.

  LucasArts nagrodzony 3 razy na tegorocznych targach E3    (0)
 
 
2004-05-27 20:26 • Autor: mars • Źródło: TheForce.Net

   W tym roku, na targach E3, firma LucasArts Entertainment Company przedstawiła pięć swoich pozycji: Star Wars Battlefront, Star Wars Republic Commando, Star Wars Knights of the Old Republic II - The Sith Lords, Star Wars Galaxies Jump to LightspeedMercenaries. Dwie gry spośród nich zdobyły nagrody, w tym jedna gra dwie. Gra Mercenaries zdobyła drugą nagrodę w kategorii "Najlepsza gra akcji na konsolę XBox", a gra Knights of the Old Republic II: The Sith Lords też drugie miejsce jako "Najlepsza gra RPG na konsolę XBox" oraz pierwsze miejsce jako "Najlepsza gra RPG na PC".
Jeśli interesują Ciebie pozostali zwycięzcy tegorocznej edycji targów E3, odwidź stronę IGN.com.

  Kto chce edytory do Emperor's Tomb?    (0)
 
 
2004-05-26 19:39 • Autor: mars • Źródło: Emperor's Tomb Editing Petition

   Dziś znalazłem ciekawą petycję. Otóż fani bardzo dobrej gry Indiana Jones and the Emperor's Tomb, chcą sami rozbudowywać tą pozycję tworząc własne plansze, a następnie ich udostępnianie za darmo, tak jak to ma miejsce w przypadku innych gier np.: Star Wars Jedi Outcast, czy Star Wars Jedi Academy (do tego ostatniego można choćby wspomnieć MOD gry Star Wars Dark Forces). Treść petycji, do której możecie się dopisać tutaj. Petycja skierowana jest do firm: LucasArts Entertainment CompanyThe Collective, a jej tłumaczenie jest następujące:

"Drodzy LucasArts Entertainment Company / The Collective

Wielu fanów Indy'egi i gier akcji zachwyciło się wspaniałą grą "Indiana Jones and the Emperor's Tomb", ale wielu też uważa, że gra zasługuje na narzędzia edycyjne.

Pozwoliłoby to fanom gry zając się budowaniem nowych plansz, być może też nowe modle nieprzyjaciół, filmików, broni, animacji, itd. i dołączyć je do gry.

Oddani wam:
Fani

Inne gry, wliczając w to wcześniej wydane przez LucasArts gry (prawdopodobnie w szczególności "Jedi Knights II: Jedi Outcast), są łatwe w edycji, w konsekwencji czego, mają wiele opracowań dostępnych w Internecie. A ludzie dalej grają w oryginalna grę Jedi Knights, ponieważ została edytowana. Sprawienie, aby gra była łatwo edytowana, pozwoli fanom bawić się przez długi czas.

To sprawi, że baza fanów będzie silniejsza i pozwoli ludziom bawić się dłużej. Bez prawdopodobnej perspektywy na dodatki oraz następnej części gry w bliskiej przyszłości z wieloma innymi obecnie opracowywanymi grami, gry o Indy'm znowu zostaną zapomniane.
Dziękuję wam za wasz czas i mam nadzieję, że wydacie narzędzia, które sprawia, że gra będzie edytowalna.

Cały wasz. "

Jeśli zdecydujecie się na podpisanie pod petycją, zostaniecie poproszeni o wasz podpis (ksywę), adres e-mail'owy, oraz Wasz komentarz (komentarz nie wymagany). Dodatkowo w przypadku adresu e-mail'owego, będziecie musieli wybrać, czy wasz adres ma być: prywatny, dostępny autorowi petycji, ogólnie dostępny.
Może ta petycja zadziała i otrze łzy jeśli rzeczywiście potwierdzi się fakt z poprzedniego mojego news'a, który mówi o wydaniu kolejnej gry o Indy'm tylko na konsole.


  Nowa gra o przygodach Indiana Jonesa    (0)
 
 
2004-05-26 12:08 • Autor: mars • Źródło: TheForce.Net

    Jak donosi serwis http://www.theforce.net, LucasArts Entertainment Company planuje wydanie kolejnej gry o przygodach najbardziej znanego archeologa-awanturnika na świecie. Niestety muszę was zmartwić. Otóż LucasArts planuje wydać grę jedynie w wersji na konsole (jeszcze nie wiadomo jakie). Nie wiem jak inni posiadacze PC'etów, ale ja jestem bardzo, ale to bardzo zawiedziony. Z uwagi, że gra wciąż jeszcze jest tylko na deskach kreślarskich projektantów, może istnieje iskierka nadziei, że twórcy postanowią jednak wydać ją też na PC'ety. Jeśli nie, to nie obchodzi mnie, czy kiedykolwiek gra trafi do produkcji.
Niestety nie mogę podać żadnego konkretnego linku do strony o grze, gdyż jak wspomniałem gra jest w fazie projektowania, więc nie istnieją jeszcze żadne materiały do pokazania. Nie wiadomo też, kto ewentualnie miałby ją wykonać. Myślę, że najbliższym czasie pojawią się nowe, liczne fakty, o czym postaram się jak najszybciej Was poinformować.

  Demo Dark Forces MOD już niedługo    (0)
 
 
2004-05-22 13:17 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD

   Na oficjalnej stronie twórców MODa gry Star Wars Dark Forces ostatnio pojawiła się informacja, że drugie demo ich produkcji jest już skończone w 90%. Obecnie trwają wewnętrzne testy beta, które mają wychwycić ewentualne bug'i. Demo ma zostać wydane w ciągu kilku tygodni (jeśli znowu coś im nie nawali), więc prace trwają na wysokich obrotach. Jak już kiedyś pisałem, demo ma objąć trzy plansze, w tym pierwszą (The Secret Base), wydaną już przy okazji publikacji pierwszego dema. Autorzy zapowiadają wiele zmian na tej planszy dotyczących dopracowania różnych elementów, w oparciu o możliwości zastosowanego silnika gry Quake III: Arena. Pozostałe plansze to: Talay: Tak Base i Anoat City.
Aby uprzyjemnić nam okres oczekiwań, na oficjalnej stronie MODa zostały umieszczone nowe screeny do wymienionych wcześniej plansz.
Z uwagi na intensywne prace wykończeniowe do plansz, które znajdą się w drugim demie, prace w stosunku do całości projektu niewiele posunęły się do przodu i stanęły na poziomie 35%.

  LucasArts Insider #45    (0)
 
 
2004-05-12 09:23 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Wczoraj, LucasArts porozsyłał do swoich fanów newsletter: "LucasArts Insider #45", w którym donosi o mających nastąpić dzisiaj aktualizacjach. I tak, mają dzisiaj pojawić się nowe screeny do gry Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Zarejestrowani użytkownicy mogą dodatkowo ściągnąć dwie pierwsze tapety związane z tą grą.
W przypadku gier Star Wars BattlefrontStar Wars Galaxies: Jump to Lightspeed oprócz nowych screenów mają też się dziś pojawić kolejne trailery. Nowy, a zarazem pierwszy trailer ma się pojawić do konsolowej gry Mercenaries oraz kolejny do gry Star Wars Republic Commando. I znowu zarejestrowani użytkownicy w przypadku tej ostatniej gry, mogą zobaczyć dwa nowe, niepublikowane do tej pory screeny z gry.
Zainteresowanych zapraszam późnym wieczorem na oficjalne strony wspomnianych gier. Na razie na tematy tych gier możecie poczytać u mnie w serwisie.

  Star Wars Battlefront - "Pamiętnik projektanta 3"    (0)
 
 
2004-05-11 23:23 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Przyznam się szczerze że obecnie bardziej czekam na premierę gry Star Wars Battlefront niż na Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Wynika to z tego, że ostatnio urzekły mnie gry sieciowe. Do premiery zostało jeszcze trochę czasu, więc nie pozostaje nic innego jak śledzenie wszelkich nowych informacji na temat tej produkcji. Ostatnio pojawiła się już trzecia odsłona wydawanej serii pt.: "Pamiętnik projektanta". Tym razem na temat gry wypowiada się John Northan, główny programista Pandemic Studios, który odpowiada za programowanie sztucznej inteligencji w grze Battlefront. Majowy wpis do pamiętnika oraz wcześniejsze, przetłumaczone na polski, znajdziecie w moim serwisie, na stronie do gry w dziale "Z produkcji gry".

  KotOR II: The Sith Lords już w lutym 2005    (0)
 
 
2004-05-03 23:58 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   
Dzisiaj LucasArts rozesłał do zalogowanych u siebie użytkowników i korzystających z subskrypcji, edycję specjalną: LucasArts Insider'a. Oznajmił w nim, że jutro ma zamiar oficjalnie ogłosić fakt pracy nad następną częścią gry Star Wars Knights of the Old Republic, zdobywcy licznych nagród w 2003 roku. Gra ma zostać wydana na PC i konsolę Xbox, w lutym 2005 roku. Producentem gry dalej będzie LucasArts, ale za jej opracowanie tym razem będzie odpowiadała firma Obsidian Entertainment Inc. Pełen tytuł gry to: Star Wars Knights of the Old Republic II: The Sith Lords. Akcja gry będzie toczyła się mniej więcej pięć lat po wydarzeniach w oryginalnym KotOR, gdzie prawie wszyscy Jedi już wyginęli z rąk Sith, w galaktyce panuje niezłe zamieszanie, a Republika nie ma już zbyt dużo siły, aby chronić podległe jej światy. Zabójcy Sith polują szczególnie na jedną osobę, która prawdopodobnie jest jedynym żyjącym Jedi. Podobno trzyma on klucz przeznaczenia dla galaktyki. Tym Jedi będziesz - TY.
Gra będzie miała całkiem nowa fabułę, postacie, klasy, lokalizacje i Moce. Więcej informacji ma się pojawić w tym tygodniu na oficjalnej stronie LucasArts oraz podczas tegorocznych targów E3 (Electronic Entertainment Expo) w Los Angeles 12-14 maja.
  Wywiad z głównym projektantem gry Jump to Lightspeed    (0)
 
 
2004-04-29 22:23 • Autor: mars • Źródło: GameSpy

   Ostatnio głośno zrobiło się na temat rozszerzenia do gry Star Wars Galaxies, jakie ma zamiar wydać na jesieni tego roku firma LucasArts wraz z Sony Online. Rozszerzenie Jump to Lightspeed ma dodać brakujący element do gry osadzonej w świecie Gwiezdnych Wojen, jakim jest możliwość posiadania i eksploatowania własnego statku kosmicznego. Autorom serwisu GameSpy.com udało się przeprowadzić wywiad z Cinco Barnes'em z Sony Online, który jest głównym projektantem tego rozszerzenia. Przetłumaczony wywiad znajdziecie na mojej stronie do gry, a angielską wersję, na stronie GameSpy.com.

  Trylogia na DVD plus demo Star Wars Battlefront    (0)
 
 
2004-04-29 14:54 • Autor: mars • Źródło: STARWARS.com

   Wśród licznych dodatków dołączonych do wydania DVD poprawionej klasycznej trylogii "Gwiezdnych Wojen" ma się znaleźć trailer i demo gry Star Wars Battlefron. Demo będzie tyczyło się platformy XBox i da graczowi możliwość wzięcia udział w Bitwie o Endor, gdzie gracz będzie mógł się opowiedzieć po stronie Rebelii, bądź Imperium oraz da możliwość sterowania jednostka krocząca typu AT-ST, skuterami i da możliwość użycia różnorakiej broni ze świata Gwiezdnych Wojen. Premiera wydania DVD zaplanowana została na 21 wrzesień 2004.
O pozostałych dodatkach możecie przeczytać w artykule opublikowanym 14 kwietnia na łamach Bastionu Polskich Fanów Star Wars oraz po angielsku na oficjalnej stronie starwars.com.


  Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed    (0)
 
 
2004-04-22 00:57 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Już od jakiegoś czasu słychać było o tym, że LucasArts chce rozbudować rozgrywkę w cieszącej się wielką popularnością grze RPG przeznaczonej do masowej rozgrywki (MMORPG) - Star Wars Galaxies: An Empire Divided. Pierwszy główny dodatek zatytułowany Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed ma dodać do gry możliwość zbudowania przez gracza statku kosmicznego, który będzie mógł sprzedać innemu graczowi lub sam nim podróżować po galaktyce i walczyć z wrogiem. Jak widać zmieni to nieco rozgrywkę znaną z dotychczasowych gier RPG. Oczywiście taki dodatek zmieni gospodarkę gry, gdyż od tej pory będzie można handlować częściami do statków, naprawiać i modernizować je. Przybędzie też kilka nowych obszarów do eksploatacji, nowych ras oraz nowych profesji. Więcej szczegółowych informacji na temat tego rozszerzenia znajdziecie na mojej stronie do tej gry.

  LucasArts soundtrack - uaktualnienie    (0)
 
 
2004-04-14 08:01 • Autor: mars • Źródło: LucasArtSoundracks

   Jakiś czas temu pisałem o stronie ze ścieżkami dźwiękowymi do gier firmy LucasArts. Ostatnio na stronie LucasArtSoundracks pojawiły się nowe ścieżki dźwiękowe z gier: Star Wars Force Commander, Star Wars Rogue Squadron, Star Wars Rogu Leader, Star Wars Rebel Strike i Outlaws.
Szczególnie polecam, tym co nie grali przez co nie znają, ścieżkę z gry Outlaws skomponowaną przez Clint'a Bajakian'a oraz ścieżkę do gry Star Wars Force Commander, gdzie oryginalna muzyka John'a Williams'a została wzbogacona o mocniejsze uderzenie rock'owe, z wstawkami muzyki elektronicznej.

  Star Wars Battlefront - "Pamiętnik projektanta 2"    (0)
 
 
2004-04-06 19:25 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Miesiąc temu mieliśmy okazję przeczytać pierwszy wpis do "Pamiętnika Projektanta" gry Star Wars Battlefront. Dokonał go Greg Borrud - producent wykonawszy gry. Wczoraj na stronie producenta gry, firmy LucasArts pojawił się drugi wpis dokonany przez Juan'a Sanchez'a - głównego animatora. Oba wpisy po polsku znajdziecie na mojej stronie do gry Star Wars Battlefront tutaj oraz w oryginale po angielsku na oficjalnej stronie gry Battlefront. Wpis głównego animatora oprócz jego wypowiedzi na temat prac nad jego działką w grze, wzbogacony jest o screeny obrazujące jego pracę. Zapraszam do przeczytania wpisu do pamiętnika.

  Knights of the Old Republic w sklepach    (0)
 
 
2004-04-06 13:15 • Autor: mars • Źródło: LEM

   Zgodnie z zapowiedzią w poniedziałek do sprzedaży trafiła pierwsza gra filmy LucasArts Entertainment CompanyStar Wars Knights of the Old Republic po polsku. Dla tych, co zamówią grę na stronie dystrybutora lub telefonicznie, przygotowano darmowy prezent w postaci innej, starszej gry tego producenta - Star Wars Episode 1 - Racer.
   Star Wars Knights of the Old Republic po polsku, jest wynikiem trzech miesięcy pracy tłumaczy LEMa i członków Bastionu Polskich Fanów Star Wars. Najprawdopodobniej te dwie grupy będą współpracowały ze sobą przy tłumaczeniu kolejnych produktów tej firmy. W najbliższym czasie mają zostać wydane gry Star Wars BattlefrontStar Wars Republic Commando.

  Knights of the Old Republic 5 kwietnia w sklepach    (0)
 
 
2004-04-01 12:40 • Autor: mars • Źródło: LEM

   A jednak doczekaliśmy się pierwszej gry LucasArts po polsku. Jak zapowiedział polski dystrybutor, firma LEM, polska wersja gry Star Wars Knights of the Old Republicma trafić na półki sklepowe już 5 kwietnia. Ma być dostępna w wersji DVD i pudełkowej. Więcej informacji znajdziecie na stronie LEMa.
Zainteresowanych przebiegiem promocji gry w Katowicach, która odbyła się w sobotę 27 marca, odsyłam na stronę Bastionu Polskich Fanów Star Wars, gdzie znajdziecie artykuł i zdjęcia z tej promocyjnej imprezy.

  Wstrzymana produkcja gry Sam & Max Freelance Police    (0)
 
 
2004-04-01 12:00 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   A jednak LucasArts zawiesił pracę nad kolejną grą przgodową. Tym razem padło na grę Sam & Max Freelance Police. Poprzednio zawieszono pracę nad grą Full Throttle II. Obie gry miały być kontynuacjami hitów z początku lat 90-tych ubiegłego wieku (Sam & Max: Hit the RoadFull Throttle), kiedy to na komputerach gry przygodowe przeżywały swój złoty wiek. Niestety świat się zmienił. Dominują strzelanki w trójwymiarowym środowisku, które przezywają kolejne wielkie odrodzenie dzięki coraz modniejszym rozgrywkom sieciowym. Wracając do Sam & Max'a - LucasArts, 3 marca bieżącego roku, wstrzymanie produkcji gry wytłumaczył następująco:

"Po dokładnym zbadaniu rzeczywistych potrzeb rynku oraz po przeanalizowaniu czynników ekonomicznych, zdecydowaliśmy, że to nie jest dobry czas na wydanie graficznej przygodówki na PC" - wypowiedź Mike Nelson'a dyrektora naczelnego ds. finansów i operacji.

Ostatnia przygodówka tej firmy, Escape from Monkey Island, została wydana w 2000 roku i nie była raczej klapą. Ten gatunek ma wielu fanów, którzy wychowali się na tym gatunku (między nimi i ja), dla których to zawód. Sam już nie mogłem się doczekać premiery. Inni fani postanowili działać i nakłaniają zawiedzionych do wyrażenia swojej opinii i przesłaniu jej do firmy LucasArts. Więcej szczegółów na temat ich akcji znajdziecie na stronie www.savesamandmax.com. Więc jeśli też jesteś zawiedziony tą decyzją, odwiedź tą stronę i zgodnie z jej wskazówkami wyślij petycję o wznowienie produkcji.

  Knights of the Old Republic Pl - premiera    (0)
 
 
2004-03-27 14:20 • Autor: mars • Źródło: LEM

   Dziś zgodnie z zapowiedzią w Katowicach ma się odbyć impreza promująca polską wersję hitu z końca roku 2003, laureata wielu nagród, gry Knights of the Old Republic. Więcej szczegółów na stronie polskiego dystrybutora firmy LEM. Sama gra ma trafić na półki sklepowe już niebawem.
Mimo polskiej premiery, wciąż dokładnie nie wiadomo co z nabywcami angielskiej wersji sprzedawanej od grudnia 2003. Problem z uaktualnieniem spolszczającym grę jest taki, że w wyniku pracy nad polską lokalizacją, powstał nowy moduł odpowiedzialny za rozróżnianie płci (nie występujące w angielskim i innych językach) postaci w jaką gracz się wcieli oraz to, że filmy mają nałożone na siebie angielskie napisy. Opracowany patch z tym modułem, tekstami i wszystkimi filmami już z polskimi napisami zajmowałby sporo miejsca. Jednak z pogłosek wiadomo, że prace nad taką aktualizacją trwają, nie wiadomo jednak kiedy się pojawi, w jakie formie i jak będzie udostępniana (chodzi o to, aby trafiła to nabywców oryginałów po angielsku).

  Indiana Jones i Grobowiec Cesarza - po polsku    (0)
 
 
2004-03-17 11:45 • Autor: mars 

   Już nie długo ma się pojawić pierwsza oficjalna polska wersja gry firmy LucasArts Entertainment Company, Star Wars Knights of the Old Republic, a ja wam proponuję mniej oficjalne moje tłumaczenie przeboju tej samej firmy, który wydano w ubiegłym roku. Mowa tutaj o grze Indiana Jones and the Emperor's Tomb. Już jakiś czas temu udostępniłem tłumaczenie w wersji 1.0, które obejmowało jedynie tłumaczenie munu gry oraz tytuły i cele misji. Dzisiejsze tłumaczenie (v2.0) obejmuje poprawione poprzednie tłumaczenie oraz przetłumaczone wszystkie teksty dialogów, które pokazują się podczas gry, gdy któraś z postaci coś mówi. Niestety jak dotąd nie udało mi się uzyskać polskiej czcionki w grze, chociaż w tej sprawie pisałem nawet do LucasArts. Więcej informacji o spolszczeniu oraz pliki do pobrania znajdziesz na stronie gry, tutaj.

  Mercenaries - nowa gra na Xboxa i PlayStation 2    (0)
 
 
2004-03-16 10:40 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Co prawda jak dotąd na swojej stronie nie poświęcałem miejsca grom spod znaku LucasArts przeznaczonych na inne platformy niż PC, ale niektóre zmiany mogą wyjść na dobre. Dlatego w tym przypadku poświecę trochę miejsca na informację o nowym produkcie na Xbox'a i PlayStation 2, który szykuje na jesień tego roku firma LucasArts przy współpracy z firmą Pandemic Studios (z którą już współpracuje przy produkcji Star Wars Battlefront). Mowa tu o grze Mercenaries (Najemnicy). Będzie to gra w 3-ciej osobie z gatunku akcja - strzelanka 3D, której akcja ma się toczyć w przyszłości i ma być inspirowana na prawdziwych wydarzeniach na świecie. Akcja ma się rozgrywać w północnej i południowej Korei, gdzie mam miejsce wojskowy zamach, którego celem jest przejęcie kontroli nad północną Koreą i zagrożenie światu za pomocą broni nuklearnej. Międzynarodowa wspólnota wysyła tam swoich negocjatorów, którzy mają ustabilizować sytuację w tamtym rejonie. Jednakże, gdy dyplomacja zawodzi, a do głosu dochodzi anarchia, zostaje wyznaczona nagroda w wysokości stu milionów dolarów za głowę północnokoreańskiego generała, jego najlepsze wojska i doradców naukowych. Ty, jako członek prywatnej spółki najemników, zostaniesz oddelegowany, do zdobycia tej nagrody. Więcej informacji na temat tej gry oraz screeny, znajdziecie w zapowiedzi gry tutaj.

  Star Wars Battlefront - "Pamiętnik projektanta"    (0)
 
 
2004-03-09 12:34 • Autor: mars • Źródło: GameSpy

   Serwis GameSpy.com dzięki producentowi wykonawczemu gry Star Wars Battlefront, Greg'owi Borrud'owi, będzie publikował comiesięczny raport zatytułowany "Dev Diaries - The Art of making a Game" na temat postępów poczynionych w tej produkcji. Z pierwszą częścią "Pamiętnika projektanta" po angielsku możecie zapoznać się tutaj. Niesie ona informacje na temat kiedy przystąpiono do pracy, jakie założenia mają twórcy gry. Informacje na temat postępów pracy mają też pisać oprócz producenta wykonawczego inni twórcy: programiści, projektanci gry i dźwięku, artyści.
Ci co nie znaną za dobrze angielskiego, mogą przeczytać przetłumaczony tekst pierwszego wpisu do dziennika tutaj.

  Knights of the Old Republic - aktualności    (0)
 
 
2004-03-08 11:01 • Autor: mars • Źródło: LEM

   Jak informuje polski dystrybutor gry Star Wars Knights of the Old Republic firma LEM, prace nad polską wersją tej gry dobiegły końca. Teraz jeszcze grę czekają ostatnie testy dotyczące działania i oczekiwanie na decyzję producenta gry firmę LucasArts Entertainment Company i wykonawcy gry firmy BioWare Corp. Gra ma być wydana z zintegrowanym już w sobie uaktualnieniem 1.03. Niestety wciąż nie wiadomo co z tymi co kupili już wersję angielską grę sprzedawaną już od grudnia przez dystrybutora. Więcej informacji na temat tłumaczenia i współpracy polskich serwisów, które wzięły udział przy tłumaczeniu znajdziecie na stronie dystrybutora www.lem.com.pl lub oficjalnej polskiej strony gry http://swkotor.gry-online.pl.
Polska premiera już niedługo, a tym czasem gra Knights of the Old Republic wciąż zbiera kolejne nagrody i wyróżnienia na świecie. Wśród ostatnich znalazły się nagrody od AIAS, DICE, IPA i BAFTA. Przypominam, że ta gra otrzymała też największą ilość punktów na łamach tego serwisu MARSite on-line. Po więcej szczegółów na temat wszystkich wyróżnień i nagród (a lista jest spora) zapraszam tutaj, bądź na oficjalną stronę LucasArts.

  Star Wars Battlefront - uaktualnienie    (0)
 
 
2004-03-07 17:20 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   W połowie stycznia rzecznik LucasArts oznajmił, że trwają prace nad grą przeznaczoną głównie do rozgrywki wieloosobowej - Star Wars Battlefront. Od tego czasu powoli na światło dzienne zaczęły wychodzić nowe fakty związane z tą produkcją. Postanowiłem je zebrać i przedstawić wam w formie zapowiedzi gry. Więcej informacji (w tym wywiad z twórcami gry) możecie też naleźć na stronie http://www.swbattlefront.net poświęconej tej grze.

  Knights of the Old Republic Patch 1.03    (0)
 
 
2004-03-06 02:02 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Pojawił się kolejny już trzeci zestaw poprawek do gry Star Wars Knights of The Old Republic. Można go poprać ze strony support.LucasArts.com (znajdziesz tu też listę wnoszonych poprawek) lub ze strony wykonawcy gry, firmy: BioWare Corp. Możesz też aktualizować grę przy pomocy menu uruchamiającego grę wybierając opcję Update.
Najnowsze uaktualnienie poprawka poprawia błąd związany z klawiszem chodzenia, dodaje opcję wykrywania obsługi Soft Shadows w kartach opartych na układach ATI oraz zawiera długa listę poprawek zawartych w poprzedniej łacie 1.02.

  Dark Forces MOD do Jedi Academy    (0)
 
 
2004-02-24 10:20 • Autor: mars • Źródło: Dark Forces MOD

   Od dłuższego już czasu wiadomo, że pewna grupa zagorzałych fanów gry Dark Forces, przeboju z 1993 roku, przerabia grę za zgodą LucasArts Entertainment Company w oparciu o technologię zastosowaną w grze Star Wars Jedi Academy. Zresztą ich MOD został wyróżniony przez producenta oryginalnej wersji. Co prawda na początku MOD miał być pod Jedi Outcast, ale z uwagi, że nie wyrobili się na lato 2003 (jak wstępnie planowano), a na rynku pojawiła się nowa część, zmienili swoje plany. Dziś jeśli chodzi o premierę wiadomo, że pojawi się gdy "When It's Done" (czyli kiedy skończą). Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję zagrać już w demie, które obejmowało pierwszą planszę: The Secret Base. Postanowieniem noworocznym ekipy było wydanie kolejnego dema, które tym razem objąć trzy opracowane do tej pory poziomy znany już z pierwszego dema The Secret Base oraz poziom: Talay: Tak Base i Anoat City. Data wydania dema też jeszcze nie jest znana, ale możecie ściągnąć filmik go reklamujący (w gorszej (11MB)lepszej (23MB) jakości). Możecie też na stronie autorów MODa: (http://darkforces.jediknight.net) zobaczyć najnowsze screeny z opracowywanych plansz, ściągnąć nieoficjalną ścieżkę dźwiękową i pierwsze demo jeszcze pod Jedi Outcasat.

Warto jeszcze zauważyć, że twórcy MODa rozglądają się za ludźmi, którzy potrafią tworzyć mapy do rozgrywki wieloosobowe, które nie było w grze oryginalnej.
MOD ma być darmowy, ale będzie wymagał oryginalnej gry Jedi Academy do uruchomienia. Zakup tak się opłaca, bo w sumie będziemy mieć dwie gry tym bardziej, że Dark Forces to obowiązkowa klasyka. Co prawda tutaj nie będzie Mocy i mieczy świetlnych, tak samo jak ich nie było w 1993 roku. Autorzy MODa jednak dają wolną rękę tym, którzy sami by chcieli dodać te elementy do MODa.

  Knights of the Old Republic - aktualizacja strony    (0)
 
 
2004-02-17 10:10 • Autor: mars 

   Co prawda wielu fanów czeka na pierwsze polskie wydanie gry z pod loga LucasArts, która ma się odbyć w marcu, ale w grudniu 2003 gra miła już swoją ogólnoświatową premierą. Premiera ta też dotyczyła Polski. Ja jako zapalny fan, nie mogłem doczekać się premiery tego hitu i kupiłem (nie wiedząc jeszcze nic o polskiej wersji) wersję angielską. Dziś zapraszam Was na moją stronę o grze Star Wars Knights of the Old Republic, gdzie z trudem udało mi się napisać recenzję. Trud polegał na tym, że po prostu to dzieło przerosło wszelkie moje oczekiwania i jestem pewien, że choć chyba napisałem najdłuższa recenzję na mojej stronie, nie odzwierciedla ona fenomenu tej gry w stu procentach. Jest super. Jej maksymalna ocena 6,5 była mi już wiadoma w trakcie grania w nią. Oprócz recenzji znajdziecie na mojej stronie nowe screeny z gry, oficjalne FAQ, klawiszologię i wymagania, które nie wiem czemu dotąd nie zamieściłem. Trochę miejsca poświęciłem też muzyce i jej autorowi, Jeremy'u Soule'owi. I pamiętajcie, kupujcie tylko oryginały, gdyż jest tego warta, tym bardzie, że od sprzedaży polskiej wersji będzie zakażała przyszłość przyszłych tytułów tej firmy.

  LucasArtSoundtrack    (0)
 
 
2004-02-16 12:17 • Autor: mars • Źródło: LucasArtSoundtracks

   Wszystkich fanów muzyki z gier, a szczególnie muzyki stworzonej dla produktów LucasArts Entertainment Company, zapraszam na stronę LucasArtSoundtracks. Można tu posłuchać muzyki ze starych jak i nowychproduktów, takich jak: The Secret of Monkey Island, Monkey Island 2: LeChuck's Revenge, The Curse of Monkey Island, Escape from Monkey Island, Sam & Max Hit the Road, Day of the Tentacle, Indiana Jones and the Fate of Atlantis, Indiana Jones and the Emperor's Tomb, Star Wars Dark Forces, Star Wars Knights of the Old Republic, Grom Fandango The Dig. Wszystkie utwory są w formie mp3. Nawet te stare, które wpierw przerobiono na midi. Dodatkowo dostępne są tam okładki na płyty kompaktowe, gotowe do wydruku. Resztę szczegółów znajdziecie na wyżej wymienionej stronie.

  Star Wars Republic Commando - aktualizacja strony    (0)
 
 
2004-02-15 13:14 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   W związku z najnowszymi informacjami z LucasArts w sprawie gry Republic Commando, w moim serwisie została zaktualizowana strona do gry Star Wars Republic Commando. Możecie tam znaleźć najnowsze screeny z gry oraz szkice. Pozwalają ona już na wstępną ocenę wyglądu gry. Jeśli chodzi o ocenę rozgrywki to jeszcze trzeba poczekać do jesieni. Możecie jedynie poczytać w zapowiedzi o tym jak mniej więcej ma wyglądać gra i rozgrywka oraz jakie rozgrywki będą dla graczy w trybie gry wieloosobowej.

  LucasArts o Republic Commando    (0)
 
 
2004-02-14 11:22 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   LucasArts podał na swojej stronie więcej informacji o opracowywanej przez nich grze Star Wars Republic Commando. Gra ma się pojawić w wersji na XBox i PC jesieni tego roku. Oprócz nowych szczegółów na temat produkcji, można zobaczyć nowe screeny z gry, jak i szkice, które służą producentom przy opracowywaniu gry. Zainteresowanych zapraszam na stronę LucasArts i zapoznanie się z nowymi faktami.

  Indiana Jones i Poszukiwacze Artefaktów    (0)
 
 
2004-02-13 16:19 • Autor: mars 

   Autorzy gier często zamieszczają w nich bonusy. Dotyczy to też serii gier Indiana Jones. W grze Indiana Jones and the Infernal Machine była to dodatkowa plansza, która przeniosła nas w miejsce, gdzie zaczęła się akcja pierwszego filmu "Poszukiwaczy Zaginionej Arki", czyli do Peru. Oczywiście na tej planszy autorzy ukryli dodatkowe atrakcje w formie elementów z różnych filmów, np. E.T. Stevena'a Spielberga. W grze Indiana Jones and Emperor's Tomb też jest bonus w formie galerii szkiców, które były bazą przy opracowywaniu gry. Więcej szczegółów na temat bonusu i jak go zdobyć znajdziecie na stronie opis wspomnianej gry.

  Knights of the Old Republic Patch 1.02    (0)
 
 
2004-02-05 01:07 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Pojawił się drugi zestaw poprawek do gry Star Wars Knights of The Old Republic. Można go pobrać ze strony support.LucasArts.com (znajdziesz tu też listę wnoszonych poprawek) lub ze strony wykonawcy: BioWare Corp. Możesz też aktualizować grę przy pomocy menu uruchamiającego grę wybierając opcję Update.

  Knights of the Old Republic Pl - informacje    (0)
 
 
2004-02-03 12:05 • Autor: mars • Źródło: LEM

   Jak donosi polski dystrybutor, pierwszy etap prac nad spolszczeniem gry Knights of the Old Republic (tłumaczenie 750 słów) zostało już zakończony. Można na ich stronie zobaczyć pierwsze screeny. Są one też dostępne na stronie http://gwiezdne-wojny.pl, której to autorzy nadzorują prace nad polską wersją. Następne etapy to implementacja polskich plików do gry. Potem beta-testy i w marcu będzie można już kupić pierwszą grę od LucasArts po polsku. Jak dotąd nie udało mi się otrzymać informacji co z tymi co kupili już angielską wersję. Tak się składa, że się do nich zaliczam. Co prawda grę już skończyłem, ale grając drugi raz (tym razem po Ciemnej Stronie) chciałbym to zrobić po polsku, tym bardziej, że tematyka mojej strony będzie wymagała recenzji i do tej wersji. Pyzatym gra w polskiej wersji językowej będzie wielkim wydarzeniem nie tylko w Polsce.

  Recenzja gry Jedi Academy    (0)
 
 
2004-02-02 13:03 • Autor: mars 

   Na stronie do gry Star Wars Jedi Academy wreszcie znalazła się recenzja gry. Moim zdaniem jest to udany następca sowich poprzedników. O szczegółach możecie poczytać tutaj. Ja ją oceniam na 6,5 tak samo jak poprzednią część. Wszystkiego jest więcej i wydaje się bardziej dynamiczna dzięki nieliniowym, różnorodnym i ciekawym misjom.

  Trailer do gry Star Wars Battlefront    (0)
 
 
2004-02-01 11:58 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Ostatnio na oficjalnej stronie LucaArts pojawił się trailer oraz FAQ do gry Star Wars Battlefront. Do pobrania stąd. Zajmuje 9,8 MB. Oficjalny FAQ przetłumaczony na polski możecie przeczytać tutaj.

  Republic Commando    (0)
 
 
2004-01-13 02:45 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   LucasArts potwierdził, że trwają prace nad grą Star Wars Republic Commando, której akcja będzie toczyć się pomiędzy II a III epizodem. Gra oparta jest na enginie z Unreal'a 2.

  Star Wars Battlefront będzie w tym roku    (0)
 
 
2004-01-13 02:40 • Autor: mars • Źródło: LucasArts

   Dzień wcześniej rzecznik prasowy LucasArts oznajmił, że trwają już prace nad koleją grą z serii Gwiezdnych Wojen, przeznaczoną tylko do gry wieloosobowej. Gracz będzie mógł wcielić się w jedną z dwóch stron (Aliantów lub Rebeliantów) i grać na terenach różnych znanych planet z filmów. Zgodnie z zapowiedzią, jednocześnie będzie mogło grać 32 graczy. Mowa tu o grze Star Wars Battlefront, która według wstępnej zapowiedzi ma się pojawić na jesieni tego roku. Gra ma się pojawić na PC'eta, Xbox'a i PS2.

  Aktualności na nowy rok    (0)
 
 
2004-01-01 07:16 • Autor: mars 

   Trochę zaniedbałem stronę, ale na usprawiedliwienie mam liczne obowiązki życia codziennego, przebudowę strony (którą wciąż robię sam) oraz ostatnio kupiłem sobie grę Knights of the Old Republic, która pochłonęła mnie całkowicie. A u LucasArts działo się sporo (wiadomo, że święta to gorący okres nie tylko u nich). W grudniu zagościły u nas takie gry jak, Jedi Academy, Secret Weapons Over Normandy i wspomniany już Knights of the Old Republic oraz Armed & Dangerous (ale nie w Polsce). Dodatkowo autorzy MOD'a Dark Forces, którzy co prawda nie wydali gry latem 2003, ale zapowiedzieli z okazji świąt, że już nie długo mają się pojawić trzy pierwsze plansze, które zamiast dla Jedi Outcast, wyjdą jako MOD dla Jedi Academy. Data udostępnienia tego prezentu jednak nie jest znana (wiadomo, że ma pojawić się niedługo), tak samo jak ostateczna data wydania całego MOD'a. Jak na razie autorzy udostępnili już całą ścieżkę dźwiękową przerobioną na potrzeby gry. Z uwagi, że to przeróbka oparta na utworach generowanych na samplach midi, daleko jej do jakości do której przyzwyczaili na ostatnio chłopcy z LucasArts. ach midi, daleko jej do jakości do której przyzwyczaili na ostatnio chłopcy z LucasArts.  AKTUALNOŚCI - ARCHIWUM:
 
 

    AKTUALNOŚCI:

                            [Powrót na poprzednią stronę]  

    ARCHIWUM:

                                                 

[Strona twórców nieoficjalnej polskiej wersji gry KotOR II: The Sith Lords]
[Strona firmy Licomp Empik Multimedia, dystrybutora między innymi gier firmy LucasArts Entertainment Company.]
Copyright © 2001-2019 MARSite on-line | Cookie i Zasady ochrony prywatności.
Layout made by Kirtan Loor & mars